Na Dostihovém závodišti se bude hrát turnaj v extrémním golfu „Ve stopách Velké pardubické“

30. 3. 2011 Dušan Korel

Na jeden den v roce se Dostihové závodiště Pardubice znovu promění v golfové hřiště. Už pošesté se na něm bude hrát turnaj „Ve stopách Velké pardubické“, který bude potřetí za sebou zároveň mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním golfu Texas Scramble. Bude se konat v sobotu 2. dubna. Začínat bude v 10.00 hodin a diváci mají vstup zdarma.

„Hraje se v netradičním prostředí, kde podmínky pro hru jsou opravdu extrémní. Pro golfisty je to však určitě příjemné zpestření. Vždyť se hraje v těsné blízkosti slavných dostihových překážek včetně Taxisova příkopu. A je to možné pouze jednou v roce," řekl Jaromír Kalousek ze společnosti Eribos, která je spolu s firmou Estrella, Dostihovým spolkem Pardubice a Golfovým klubem Svobodné Hamry pořadatelem této soutěže. „Zahrát si tento turnaj je opravdu spíše zábavou. Kolikrát se vám povede dobrá rána, ale stejně pak musíte míček hledat," říkal po loňském vítězství Petr Lejhanec.

Na dostihové dráze, kde se především prohánějí koně, bude stejně jako v minulých letech připraveno osmnáctijamkové hřiště s parem 71 v délce 3975 metrů pro ženy a 4465 metrů pro muže. A co je na turnaji nejatraktivnější - sled jamek kopíruje trať slavné Velké pardubické steeplechase cross country.

„Po rekultivaci a posekání všech travnatých ploch budou podmínky pro hru ideální. Vypadá to, že bychom měli dosud nejlepší podklad pro hru," pochvaloval si člen soutěžního výboru Petr Cejnar. „Teď ještě zbývá, aby se vydařilo i počasí."

Dostihové závodiště PardubiceJedná se však o turnaj v extrémním golfu. Na hřišti nejsou pečlivě vystříhané greeny či důkladně uhrabané pískové bunkery. Hraje se na stejné dráze, na níž se běhají dostihy. A také v průběhu turnaje mohou hráči potkat trénující koně.

Na hřišti chybí i jamky. Nahrazují je tyče. „Oproti minulosti je doplníme plastovými kruhy o průměrech zhruba 60 a 80 centimetrů, které vyznačují jamku. Tím se jamka podstatně zmenšuje. Doposud byl míček v jamce tehdy, pokud byl k tyči blíže než byla délka naposledy hrané hole," uvedl Petr Cejnar.

„Vzhledem ke společnému startu ze všech odpališť, tzv. Canon start, byla proti minulým ročníkům otočena jamka číslo 18, aby lépe navazovala na jamku číslo 1," dodal Petr Cejnar další novinku.

Turnaj bude potřetí za sebou soutěží dvojic „Texas Scramble". To znamená, že každý hráč z páru zahraje svůj míč z odpaliště příslušné jamky. Každou další ránu zahrají oba z místa dopadu míče v lepší pozici, kterou si vyberou. Vítězem turnaje a novými mezinárodními mistry republiky se stane dvojice s nejnižším počtem ran.

V minulém roce zvítězila pardubická dvojice Jan Franek a Petr Lejhanec. Osmnáctijamkové hřiště s parem 71 zahráli na 57 ran. „Za rok bychom určitě chtěli vítězství obhájit," netajil se vloni Petr Lejhanec. „První tři dvojice se mohou těšit na velmi hodnotné ceny ze Skláren Poděbrady," uvedl Petr Cejnar.

Obhájci prvenství Franek s Lejhancem nechybí mezi přihlášenými dvojicemi na letošní ročník. A startovat by měli rovněž Petr Barták s Janem Kupkou, kteří před rokem skončili třetí. „Krátce před čtvrteční uzávěrkou máme přihlášeno 72 hráčů, což by byla rekordní účast. Navíc řada stálých účastníků se ještě nepřihlásila," uvedl Petr Cejnar. „Turnaje se může zúčastnit kdokoliv. Mohou nastoupit i hráči bez handicapu nebo neregistrovaní golfisté," dodal Jaromír Kalousek.

Součástí turnaje budou i dvě vložené soutěže o věcné ceny. „Na jamce číslo 1 se hraje o nejbližší první ránu k vyznačenému bodu ve vzdálenosti 250 metrů pro muže a 190 metrů pro ženy. Je to tzv. Drive Nereast To Pin. A na jamce číslo 18 bude společná soutěž pro muže a ženy Nereast To Pin. Je to nejbližší první rána k jamce na vzdálenost zhruba 110 metrů," uvedl Petr Cejnar.

Propozice turnaje na adrese: www.pardubice-racecourse.cz/golfovy-turnaj.html

Podobné články

Martina Drásalová a vytrvalost. Nerozlučná dvojice. Co Martinu čeká v letošní sezoně? Kam míří a zamíří? A jaké byly její jezdecké začátky?

Arabská klisna Echoquette, kterou Guinessova kniha rekordů oficiálně uznala jako nejstaršího koně na světě, uhynula ve věku 36 let a 222 dní.