Na Císařský ostrov za arabskými koňmi

29. 8. 2016 Renata Kolářová Autor fotek: Renáta Kolářová

První víkend v září je již tradičně plný zajímavých akcí a pokud jste se ještě pro některou nerozhodli, přijměte pozvání na Trojský ostrov, který bude 3. a 4. září patřit arabským koním. V hale na Císařském ostrově proběhne nejprve XV. česká národní výstava plnokrevných arabských koní a následně i VI. mezinárodní šampionát Prague Intercup, který loni poctil návštěvou i bubeník Rolling Stones Charlie Watts s chotí.

Sobotní program začne v 10 hodin XV. českým národním šampionátem ACHPAK ČR. Koně budou hodnoceni v klusu, kroku a postoji tříčlennou mezinárodní porotou ve složení Josy Everars (BE), Claudia Darius (DE) a Allan Preston (AU). Následně ve 14.30 hodin vypukne VI. ročník Prague Intercupu, což je mezinárodní šampionát plnokrevných arabských koní. Koně bude hodnotit čtyřčlenná komise složená ze zahraničních porotců, letos budou jejími členy Helen Hennekens-van Nes (BE), Marianne Tengstedt (DK), Christian Moschini (IT) a Doug Dahmen (USA). Porotci budou v sobotu hodnotit juniorské kategorie - roční klisny a hřebce.

V neděli taktéž v 10.00 hodin naváže Prague Intercup dalšími juniorskými a následně seniorskými kategoriemi. Diváci se mohou těšit na špičkové koně, profesionální handlery (předvaděče) a samozřejmě náležitou show! Odpoledne přijde na řadu European Cup, což je šampionát pro koně odchované a vlastněné v Evropě. Do něj se kvalifikují vždy dva nejlepší evropští koně z jednotlivých tříd mezinárodní výstavy. Ve 14.00 hodin se začnou udělovat šampionské tituly v jednotlivých kategoriích. Na přestávky je připraven bohatý doprovodný program. Přijďte podpořit arabské koně, staňte se součástí fantastické podívané, za kterou byste jinak museli do zahraničí!

 Program:

sobota 3. září 2016
  • 10.00- 13.00 hod - XV. česká národní přehlídka ACHPAK ČR
  • 14.30 - zahájení mezinárodní soutěže Prague Intercup - juniorské kategorie
neděle 4. září 2016
  • 10.00-13.00 hod - mezinárodní soutěž Prague Intercup - juniorské + seniorské kategorie
  • 14.00 hod - Šampionáty Prague Intecup + European Cup - udělování nejvyšších titulů

Vstupné: jednodenní 70 Kč, dvoudenní 100 Kč

Více najdete na adrese: www.pragueintercup.cz

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.