Muzeum historických kočárů se probouzí do nové sezóny

2. 3. 2015 Milan Novák

Tak jako každý rok, Muzeum historických kočárů otevírá novou sezónu putováním spřežení po okolních obcích s doprovodným programem. Na co všechno se můžete při této akci těšit a co si pro návštěvníky připravili dále?

Muzeum historických kočárů slavnostně zahajuje sezónu 28. března cestovním kočárem po pamětihodných místech Olomouckého kraje.

*Pod prapory historického muzea kočárů v Čechách pod Kosířem nabízíme zábavně naučnou podívanou: "SPANILÉ TOULKY KRAJEM KOČÁROVÉHO DIVADLA EQUIPÁŽ".

Společně s herci, jezdci a šermíři kočovného divadla "EQUIPÁŽ" navštíví vaši obec či město výpravné kočárové spřežení řízené zkušenými vozataji v dobových kostýmech a skrze zábavně poučné scénické představení umožní shromážděnému publiku nahlédnout do historie a tradic kočárového cestování našich urozených i neurozených předků.

Trasu jízdy včetně zastávek a další informace naleznete ve videoupoutávce:

 

Bohatý program, který je připravený na místech, kde kočár zastaví, bude krásným setkáním všech generací. Nenechte si ujet tento cestovní kočár a s ním i kouzlo dávné doby.

Před muzeem

V. setkání milovníků koní a historických kočárů

Avšak ještě dříve, než bude oficiálně zahájena sezóna, se v muzeu bude konat již V. setkání milovníků koní a historických kočárů. Proběhne dne 22. března 2015 od 9 do 17 hodin.

Seminář je tentokrát na téma Kočáry a koňské spřežení v 19. století.

Z loňského setkáníDozvíte se mnoho zajímavého o kočárových spřeženích, postrojích, kočárech, odívání a o přípravě na Josefkol 2015. Součástí programu bude prohlídka muzejní sbírky saní, kočárů a smutečních vozů.

Nutná rezervace míst na adrese: milan.novak@volny.cz nebo vaclav.obr@seznam.cz

Většina z vás má bohaté zkušenosti a vědomosti jak o kočárech, tak s chovem, výcvikem a mistrovským vedením spřežení. Bylo by dobré podělit se o ně s ostatními na tomto semináři, proto jsme v letošním ročníku zařadili další bod programu - Předávání zkušeností, kde účastníci mají možnost přednést připravené příspěvky (možno i videa) pro zvýšení a rozšíření úrovně znalostí o historických kočárech a spřeženích. Samotný příspěvek by neměl přesáhnout 30 minut a je třeba ho uvést při rezervaci míst. Pro osoby s připraveným příspěvkem je vstup na seminář zdarma.

O dalších chystaných akcích - Velikonoce v Muzeu kočárů, Josefkol 2015 - se dozvíte na www stránkách Muzea historických kočárů.
Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…