Mezinárodní klání dívek a paní proběhne opět v Písku

Šťastnou sedmičku má ve svém názvu letošní Mistrovství České republiky v jízdě v dámském sedle. Uskuteční se, pod záštitou města Písek, opět v areálu zemského hřebčince pod taktovkou občanského sdružení Dámy v sedle ve dnech 6. – 7. 7. 2013.

Letošní ročník provázejí obavy ze špatného počasí (v minulých dvou ročnících se část programu musela kvůli dešti přesunout do haly). Organizační výbor nechtěl nechat nic náhodě a ve spolupráci se sborem rozhodčích, jemuž předsedá jediná akreditovaná rozhodčí pro DS Monika Krausová, vytvořil tzv. mokrou verzi MČR. V případě vytrvalého deště a nezpůsobilosti travnatého kolbiště bude celý program, včetně mistrovských soutěží, přesunut do haly. Z toho důvodu musela být vypsána i náhradní drezurní úloha, neboť hala nemá potřebný rozměr. Všichni však doufáme, že se sv. Petr smiluje a bude svítit sluníčko. Slovem budou doprovázet dvě dámy, Iveta Lewingerová a Ivana Seifertová.

Co vás čeká a nemine?

Sobotu zahájí první kolo parkurové soutěže MČR. Následovat bude úvodní kolo drezurní soutěže MČR a potom už si na své přijdou diváci, kteří se těší na kostýmové soutěže. Po jízdě zručnosti pro děti na ponících bude následovat soutěž Pas-de-deux. Tato soutěž se těší velké oblibě, o čemž svědčí nárůst přihlášených dvojic o téměř dvojnásobek. Závěr sobotního klání bude tradičně patřit jízdě elegance. Nejprve opět děti na ponících a poté se utkají dámy o cenu Chateau Herálec. Obhájí Ivana Nováková svou neotřesitelnou pozici, kterou opanuje v jízdě elegance již čtvrtým rokem? V porotě zasedne mj. známý herec a milovník koní Martin Kraus, takže se máme na co těšit.

Neděle bude trochu poklidnější. Zahájíme parkurovou soutěží, finále MČR. Následovat bude šampaňská výzva spojená s Mini-Maxi. Překoná některá z dam dosud platný rekord z roku 2008, který drží Lucie Krahulcová Hřebejková s Landrufem (145 cm)? Trochu odpočinku přinese jízda zručnosti. Závěr celého klání bude patřit finále drezury MČR, tedy divácky velmi oblíbeným kürům.

Startovní pole je letos velmi nabité a rozhodně bude na co koukat. Vyhlášení dámy roku 2013 bude závěrečnou tečkou za 7. Mistrovství ČR jízdy v dámském sedle.

Na startovní listině je v tuto chvíli zapsáno 27 koní a 24 jezdkyň. Čtyři dvojice tvoří polská ekipa, jedna dvojice startuje za Slovensko. Udělejte si o prázdninách výlet a přijeďte nás podpořit do Písku. Těšíme se na vás.

MČR v jízdě v dámském sedle

Podobné články

Co má společného kůň Jana Žižky na Vítkově a ten u zámku ve Slatiňanech?

Ještě před několika lety byly v těchto místech nevábné porosty starých, suchých trav. Pastva velkých kopytníků však proměnila stovky hektarů bývalého…