Maximum pro Maximum Blues Master

29. 1. 2013 Jiří Křepelka Autor fotek: archiv Lenky Šnáblové

Nejkrásnější kůň České republiky 2012 Maximum Blues Master si rozšířil svou sbírku titulů o ty vůbec nejprestižnější: nyní je i Honor Roll Champion 2012 v disciplíně Open Halter jak dvouletých hřebců (2 Year Old), tak hřebců všech věkových kategorií (All Ages Stallions).

Jinými slovy - podle American Paint Horse Association (APHA) sídlící v texaském Fort Worth je kůň narozený ve stejném státě, ale v českém majetku dvojnásobným mistrem světa.

Maximum Blues Master patřící Mgr. Lence Šnáblové (Wanted Ranch, Veselíčko na Děčínsku) loni doslova „rozstřílel" evropskou scénu a vypořádal se na dálku i s americkými soupeři, kteří měli daleko víc příležitostí získat potřebné body.

Zopakujme si, že halterové disciplíny jsou především chovatelskou zkouškou. Záleží v nich hlavně na stavbě těla koně, ale také na dobrém výkonu předvádějícího. Hledá se vlastně ideální představitel plemene. A tím se mezi hřebci naprosto neočekávaně stal teprve dvouletý Maximum Blues Master, když získal nejvyšší počet APHA bodů! Je třeba dodat: Jako první Evropan vůbec.

Proto lze tvrdit, že nejlépe stavěný paint horse světa „bydlí" v České republice. Za udělené tituly bude majitelce zaslán ze Spojených států certifikát včetně ceny, článek o koni a jeho portrét vyjdou v prestižním americkém časopise Paint Horse Journal.

Maximum Blues Master

A co čeká mistra světa letos?

„Maxík" už pracuje pod sedlem a od 1. března mu začne i připouštěcí sezóna.

„Neznamená to ale, že přestává soutěžit. Angažován ovšem bude v menší míře - záleží na tom, jak rychle bude postupovat ve výcviku pod sedlem. Rozhodně nechceme nic uspěchat," říká Lenka Šnáblová. „Maxík má tolik titulů, že by už nikdy nemusel závodit ... Přesto se určitě zúčastníme dvou velkých APHA závodů v Německu, české Paint Horse show a chceme již potřetí reprezentovat Českou republiku na evropském šampionátu v Německu."

Maximum Blues Master a jeho nejcennější výsledky:

2011 - jako roční:

  • 3x European Champion 2011 (1x stříbro, 2x bronz)
  • 2x šampión Paint Horse Club ČR

2012 - jako dvouletý:

  • 2x Honor Roll Champion 2012
  • 5x PHCG High Point Horse (nejvýše oceněný kůň Německa 2012) v pěti disciplínách: Halter Open, Halter Amateur, Longe Line, In Hand Trail a Color Vlase.
  • Poznámka: Nejvýše ocenění koně Německa jsou vlastně díky počtu nasbíraných bodů nejvýše oceněnými koňmi Evropy. Ještě nikdy nebyl „cizinec" nejvýše oceněným v Německu, dokázal to až Maximum Blues Master
  • 6x European Champion 2012 (2x zlato, 3x stříbro, 1x bronz)
  • 35x Grand Champion
  • Nejkrásnější kůň ČR 2012
  • Mistr Bavorska a 2x Mistr Bádenska - Württemberska
  • Vyhodnocení českého Paint Clubu teprve očekáváme, ale je možné s jistotou tvrdit, že se jméno světového šampióna v něm objeví...

Maximum Blues Master

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…