Kůň pro Williama a Kate zůstane možná virtuálním darem

18. 8. 2011 Právo

Optimisty jsou zanícení milovníci koní z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Stále doufají, že se jim podaří předat britskému královskému páru Williamovi, vévodovi z Cambridge, a jeho choti Kate, kteří měli svatbu letos 29. dubna, dar české vlády, nádherného pětiletého hřebce Favory Alta XXI. v ceně přibližně tři čtvrtě miliónu korun.

Jejich naděje jen částečně sdílí české ministerstvo zahraničních věcí. Zástupce velvyslance ČR v Londýně Miroslav Kolatek Právu ve středu potvrdil, že pokračují přípravy na formální předání čtyřnohého svatebního daru.

„Hledá se vhodný způsob, jak to v souladu s protokolem provést. O převozu koně se ale v tuto chvíli neuvažuje vzhledem k žádosti britské strany, aby hřebec i nadále zůstal v ČR," řekl Kolatek. Hřebec mimořádné kvality z chovu, který využívají královské dvory několika evropských zemí, zůstane možná jen virtuálním darem.

Novinky.czCelý článek si přečtěte na Novinky.cz: http://www.novinky.cz/domaci/242127-kun-pro-williama-a-kate-zustane-mozna-virtualnim-darem.html

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.