Koně na Žofíně 2008

7. 1. 2008 Josef Malinovský

Příznivci drezurní a skokové disciplíny si mohou tučně vyznačit ve svém kalendáři termín pátek 7. března od 18 hodin, kdy začíná galavečer jezdeckého sportu Koně na Žofíně. Jeho pořadatelem je redakce časopisu Jezdectví, která vás tímto srdečně zve k osobní účasti.

Pouhý týden zbývá do jezdeckého galavečera Koně na Žofíně. Naprostá většina vstupenek k sezení je v tuto chvíli vyprodána, ale přece jen několik jich ještě zbývá. Proto nezaváhejte a objednejte si své místo včas. Pro ty, co tak již učinili přinášíme několik důležitých informací, které by měli vědět ještě před tím, než na Žofín vyrazí. Týkají se především časového harmonogramu a gastronomických služeb...

 

Orientační časový harmonogram

17.00 hodin       otevření paláce Žofín pro veřejnost

17.00 hodin       začátek projížděk kočárem pro veřejnost

17.00 hodin       prezentace městské jízdní policie Praha

17.30 hodin       začátek welcome drinku

po 18. hodině    začátek předávacího ceremoniálu

po 19. hodině    krátká přestávka

po 21. hodině    zakončení slavnostního ceremoniálu

21.00 hodin       otevření paláce pro návštěvníky se vstupenkou ke stání

21.15 hodin       předtančení – taneční škola Astra Praha

21.30 hodin       velký sál - taneční orchestr Big Band Bonit

v pauzách         doprovodný program - taneční škola Astra Praha

21.30 hodin       malý sál – diskotéka

po půlnoci         distribuce sobotního deníku MF Dnes

01.30 hodin       ukončení programu na velkém sále

02.30 hodin       ukončení programu na malém sále

 

Po příchodu na Žofín obdržíte podrobný program předávacího ceremoniálu s orientačními časovými údaji o jednotlivých kategoriích. Prosíme všechny nominované jezdce, aby v době, kdy budou vyhlašovány jejich kategorie, dbali zvýšené pozornosti na průběh programu a vyskytovali se v prostorách, kde samotný ceremoniál probíhá.

 

Dovolte nám Vás dále informovat, že nový provozovatel Gastra Žofín Slovanský ostrov s.r.o.  pro Vás připravil možnost navštívit unikátní zahradní restauraci (zimní zahrada), která bude rezervována výhradně pro návštěvníky galavečera Koně na Žofíně. Šéfkuchař Václav Janoušek pro Vás připravil pro tento den speciality toho nejlepšího z české kuchyně. Doporučujeme rezervaci stolu předem na tel. 774 774 774 nebo e-mailu: restaurace@gastrozofin.cz.

 

Kromě skvělých gastronomických specialit byla pro tuto akci sestavena základní nabídka studených a teplých pokrmů, jejichž ceny se pohybují od 35 do 160 korun. Podrobnosti naleznete v přiloženém PDF souboru pod článkem.

 

 

 

Předprodej vstupenek

od 7. ledna 2008

 

 

Vstupenek je stále dost!

Stále si můžete objednávat za pouhých 390,- korun vstupenky na malý sál, kde proběhne vyhlášení nejlepších jezdců v kategorii děti, junioři a mladí jezdci. Pokud se budete chtít dívat také na program ve velkém sále „naživo“, budete moci využít navýšené kapacity v divadelním uspořádání, tedy pár metrů od hlavního pódia.

Po skončení oficiálního programu bude v prostorách malého sálu probíhat hudební show DJ Ludvíka Jandourka, zatímco na hlavním sále se bude plesat pod taktovkou tanečního orchestru Big Band Bonit. V sousedství malého sálu je též kavárna a restaurace, kde se budete moci občerstvit a dát si něco dobrého k večeři.

Ti z vás, kteří neradi utrácejí vysoké sumy za vstup, si mohou koupit lístky na galerii hlavního sálu v hodnotě 290,- korun. I v této části paláce se bude nacházet bar, budete zde mít vše z nadhledu a přitom na oba taneční parkety to máte pár schodů.

Úplně nejlevnější vstupenky, které jsou v prodeji, stojí 190,- korun a jsou tzv. „bez umístění“, jinými slovy ke stání. Na ty se však dostanete do paláce až po 21 hodině, tj. zhruba po skončení předávacího ceremoniálu. Zajímat se o ně tak budou ti, které předávání cen příliš nezajímá a zbytek večera stejně stráví na tanečním parketu, či ve foyer u baru s přáteli. Aktuální informace o volných místech najdete pod odkazem v tomto článku, objednávat si je můžete buďto přes e-mail: galavecer@jezdectvi.cz, event. faxem na čísla 221 863 301, 221 863 306. Vstupenky budou zasílány poštou na dobírku. Po telefonické domluvě na výše uvedených číslech je možné vstupenky zakoupit přímo v naší redakci.

 

Koní bude na Žofíně víc jak vloni!

Zajímavý program bude i v exteriérech paláce Žofín. Od 17 do 19 hodin se bude se zájemci projíždět po zpevněných cestách Slovanského ostrova slavnostní čtyřspřeží tažené starokladrubskými hřebci. Povozit se budou moci úplně všichni příchozí, přednost však budou mít ti, kteří se prokáží platnou vstupenkou na galavečer. Kočár je vyzvedne u mostu a vysadí těsně u vchodu do paláce.

Ve stejnou dobu se po ostrově bude pohybovat na starokladrubských koních i dvoučlenná hlídka Městské jízdní policie Praha. Ta bude nejenom bdít nad pořádkem v okolí paláce Žofín, ale také bude držet čestnou stráž u vchodu do paláce.

Na co se dívat bude i kolem 20. hodiny, kdy proběhne venku dekorování obou Koní roku 2007. Pevně doufáme, že se letos dostaví oba dva osobně a nebude potřeba náhradníků.

 

Dámy, chcete vypadat skvěle?

Že se vůbec ptáme... V loňském roce zaznamenala akce salonu Hair Area obrovský úspěch. Všem dámám byl k dispozici tým profesionálů, kteří zájemkyně zdarma nalíčili a učesali. Na četné žádosti tuto akci zopakujeme i v letošním roce a navíc navýšíme počet kadeřnic a vizážistek na šest. K dispozici budou od 17 do cca 20 hodin, a tak dámy, které uznají za vhodné mezi první a druhou částí večera změnit účes, budou mít možnost.

 

Podpořte nás vyvěšením plakátu!

Také letos najdete v únorovém čísle časopisu Jezdectví, které je právě v prodeji, vložený plakát s reklamní upoutávkou na galavečer. Jelikož je naší snahou, aby tato akce měla co největší publicitu mezi širokou veřejností a byla jí tak věnována zasloužená pozornost, připravili jsme pro vás motivační soutěž k vyvěšení uvedeného plakátu. Stačí jej vylepit, či jinak upevnit na dobře viditelné místo, vyfotit jej digitálním fotoaparátem, popř. mobilním telefonem a zaslat nám tuto fotografii na e-mail: galavecer@jezdectvi.cz. Z autorů došlých fotografií vybereme pět šťastlivců (nezávisle na místě a způsobu vyvěšení plakátu), kteří od nás získají zajímavou cenu. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí a podpoří tak tuto zajímavou akci.

 

 

Ceny vstupenek:

velký sál:        590 – 790 Kč

galerie:           290 – 590 Kč

malý sál:         390 Kč

ke stání:         190 Kč (od 21 h.)

V ceně všech vstupenek k sezení je zahrnut welcome drink.

U stolů s cenou vstupenek 790 Kč budou založeny 2 láhve vína (Č+B) a minerální vody.

 

Slevy:

- 10 % pro jezdecké kluby (min. 6 osob)*

- 10 % při koupi celého stolu pro 10 osob*

- 600 Kč z ceny objednaných vstupenek pro každého z nominovaných jezdců**

* pouze při objednávce do konce ledna (slevy se nesčítají)

*/** slevu je nutné nárokovat již při objednávce vstupenek

 

 

PLÁNEK SÁLU S VYZNAČENÝMI VOLNÝMI MÍSTY – ZDE

 

ELEKTRONICKÁ OBJEDNÁVKA – KLIKNĚTE ZDE

 

 

e-mail:            galavecer@jezdectvi.cz,

web:               www.jezdectvi.cz,

fax:                  221 863 301, 221 863 306

 

 

Celkově čtrnácté vyhlašování jezdců a koní roku v České republice budou oproti předcházejícím ročníkům provázet opětně velké změny. Ta nejzásadnější spočívá v rozšíření počtu vyhlašovaných kategorií a rozdělení předávacího ceremoniálu na dvě části...

 

Malá a Velká scéna

Galavečer Koně na Žofíně získává každoročně na oblibě, což mj. dokládá skutečnost, že přes loňské navýšení kapacity sálu bylo více než týden před akcí naprosto vyprodáno. Letos jsme se tedy rozhodli rozšířit prostory o malý sál s kapacitou zhruba 150 osob, který se nachází v přízemí Žofína. Tato novinka nám umožnila také vytvoření tzv. Malé scény, kde budou nově probíhat vyhlášení jezdců roku 2007 v mladších kategoriích – tzn. děti, junioři a mladí jezdci. Krátce po skončení této úvodní části se program přesune do hlavního sálu na Velkou scénu, kde budou vyhlášeni hlavní ceny celého večera. Vedle ČSOB Poháru Jezdectví 2007 to budou seriálové soutěže a vrcholem se stanou již tradičně kategorie koní a seniorských jezdců roku 2007.

Dění na Malé i Velké scéně bude propojeno vnitřním televizním okruhem, a nikdo se tedy nemusí bát, že by o některou část programu přišel. Navíc samozřejmě počítáme s rezervní kapacitou míst k sezení, takže ti, co se budou chtít přesouvat mezi sály, aby vše viděli „na vlastní oči“, budou mít možnost.

 

Po dvou letech nový moderátor

Další, neméně zásadní změna, je v pozici moderátora večera, která přichází opět po dvou letech. Zatímco první dva ročníky moderoval Radovan Šalek, druhé dva žofínské galavečery jsme se mohli těšit z moderátorské dvojice tvořené Terezou Duchkovou a Miroslavem Červeným. Jako třetí v pořadí se této nelehké funkce ujímá populární osobnost, která ke koním rozhodně nemá daleko a na Žofíně za koňmi již nejednou byla. Tato osoba má taktéž široké zkušenosti z moderováním galavečerů nejvyššího formátu – jako např. Miss České republiky 2000. Někteří možná vědí a jiní alespoň tuší, že to nemůže být nikdo jiný, než Martin Dejdar. Kdo jej doplní během hlavního programu svým zpěvem, to si necháme ještě chvíli jako tajemství.

V plesové části večera bude přítomné bavit podobně jako v loňském roce taneční orchestr Big Band Bonit, navíc ještě o něco déle, než tomu bylo minule. Ti, co budou chtít přeladit na rychlejší tempo, budou moci využít opět služeb Malé scény, kde ještě před půlnocí vypukne diskotéka v režii Ludvíka Jandourka.

 

Předprodej startuje po Třech králích

Předprodej tradičně zahajujeme dva měsíce před termínem konání, letos to je tedy od pondělí 7. ledna. Objednávky je možné zasílat e-mailem na známou adresu: galavecer@jezdectvi.cz, event. faxem na čísla                                                         221 863 301                            ,                                                         221 863 306                            . Vstupenky budou zasílány poštou na dobírku. Po telefonické domluvě na výše uvedených číslech je možné vstupenky zakoupit přímo v naší redakci. Plánky zasedacího pořádku s vyznačenými volnými místy najdete na našich internetových stránkách www.jezdectvi.cz (aktualizace bude probíhat nejméně třikrát týdně).

Opět jsme připravili zvýhodňující nabídku pro všechny jezdecké kluby. Při závazné objednávce do konce ledna jim poskytneme slevu z celkové ceny 10 % (min. 6 osob). Akceptována bude z každého klubu pouze jedna objednávka, po jejím odeslání nelze měnit počet objednaných vstupenek. Desetiprocentní slevu obdrží také všichni ti, kteří si do konce ledna zakoupí vstupenky pro celý stůl o deseti místech. Sleva 600 korun z ceny objednaných vstupenek čeká na každého z nominovaných jezdců.

Jelikož jsme zaregistrovali mezi částí jezdecké veřejnosti zájem i o vstup po skončení oficiální části večera, v nabídce budou také cenově výhodné vstupenky ke stání za 190 korun, na které ovšem bude umožněn vstup do paláce až po 21. hodině.

 

Kdo usedne v porotě?

Jezdce a koně roku zvolí odborná porota, jež bude čítat zhruba 60 členů určených VV ČJF a komisemi jednotlivých disciplín. Rozdělena bude do tří skupin: 20 porotců (z toho 5 hipologických novinářů vybraných redakcí Jezdectví) bude hlasovat pro obě disciplíny, 20 bude spolurozhodovat o drezurních jezdcích a koních a zbylých 20 vyhodnotí parkurové jezdce a koně. Na rozdíl od loňského roku budou porotci vybírat pouze mezi 10 nominovaných v každé kategorii skokové disciplíny a mezi 5 nominovaných v drezurních kategoriích. Oceněna bude při slavnostním ceremoniálu vždy trojice nejlépe umístěných jezdců, v případě koní si pro cenu přijde pouze vítěz.

 

Tipujte vítěze své disciplíny a vyhrajte!

Díky nominacím drezurní a skokové komise ČJF se letos můžete zapojit do tipování jezdců a koní roku ve své oblíbené disciplíně. Šest správně tipujících (tři z každé kategorie) od nás dostane roční předplatné našich titulů Jezdectví, Pes přítel člověka a navíc roční předplatné zpravodaje Jezdec, vč. Jezdeckých ročenek 2007 a 2008.

A jak tedy hlasovat? Pošlete SMS zprávu se jmény svých adeptů na telefonní číslo 900 15 08 (jednotné pro všechny operátory) v následujícím tvaru: JE mezera ZOFIN mezera DISCIPLINA mezera TIP atd. (např. JE ZOFIN DREZURA D01 J02 Y03 S04 K05, nebo JE ZOFIN SKOKY D06 J07 Y08 S09 K10). Cena jedné této SMS je 8 Kč včetně DPH. Počet hlasů z jedné SIM karty (telefonního čísla) není omezen. Hlasovat můžete do 31. ledna 2008.

 

Poskytovatelem služby je BAUER MEDIA, v. o. s., V. Huga 6, 150 00 Praha 5. Kontakt: sms@bauermedia.cz nebo infolinka:                                                 +420 257 323 251                            , cena hovoru dle vašeho tarifu pro volání do pevné sítě.

 

Adepti na jezdce a koně roku 2007

Drezura – děti – D

D01      Hůlka Tomáš    

D02      Jelínková Veronika        

D03      Jirsová Michala

D04      Knoflíček Michal

D05      Kotyzová Kamila

 

Drezura – junioři – J

J01       Drozenová Eva

J02       Holasová Anežka

J03       Komárková Veronika

J04       Opočenská Martina

J05       Soustružníková Lucie

 

Drezura – mladí jezdci – Y

Y01      Habásková Michaela

Y02      Krčmářová Dita

Y03      Půlpánová Libuše

Y04      Stránská Eliška

Y05      Střebáková Zuzana

 

Drezura – senioři – S

S01      Charvátová Šárka

S02      Jančaříková Eva

S03      Onoprienko Alexandr

S04      Sigismondi Fabrizio

S05      Vášáryová – Pelikánová Hana

 

Drezura – koně - K

K01      Arcon

K02      Daf Ondráš

K03      Guardian Angel

K04      Ricco

K05      Workington

 

Skoky – děti – D

D01      Flisníková Karolína

D02      Hažmuková Michaela

D03      Jelínková Veronika

D04      Krulichová Lucie

D05      Krulichová Michaela

D06      Kubrická Kateřina

D07      Maludová Jana

D08      Strnadlová Lucie

D09      Tomaidesová Sandra

D10      Vojtková Alžběta

 

Skoky – junioři – J

J01       Crnková Nathalie

J02       Doležal Filip

J03       Ineman Michal

J04       Klímová Veronika

J05       Mestenhauserová Kateřina

J06       Perníčková Jana

J07       Skřivanová Miroslava

J08       Skřivanová Petra

J09       Tomanová Barbora

J10       Vachutková Lenka

 

Skoky – mladí jezdci – Y

Y01      Bielíková Nikola

Y02      Holíková Iva

Y03      Kincl Josef

Y04      Kopišová Kateřina

Y05      Krajníková Veronika

Y06      Látalová Petra

Y07      Sovjáková Kateřina

Y08      Stružinská Klára

Y09      Štochlová Karolína

Y10      Turková Dominika

 

Skoky – senioři – S

S01      Bardonová Kateřina

S02      Eim Petr

S03      Charvátová Petra

S04      Jindra Jaroslav

S05      Luža Jiří

S06      Macánová Veronika

S07      Opatrný Aleš

S08      Skřivan Jiří

S09      Šoupal Martin

S10      Žíla Zdeněk

 

Skoky – koně - K

K01      Argon 1

K02      Carlos

K03      Cartouche

K04      Cassilius

K05      Crystal

K06      Le Patron

K07      Oscar Agram

K08      Pompös

K09      Ronaldo S

K10      Sir Bento

 

 

Text:     Josef Malinovský

Foto:    Tomáš Holcbecher

 

 

 

 

 

PLÁNEK SÁLU S VYZNAČENÝMI VOLNÝMI MÍSTY – ZDE

 

ELEKTRONICKÁ OBJEDNÁVKA – KLIKNĚTE ZDE

 

 

e-mail:            galavecer@jezdectvi.cz,

web:               www.jezdectvi.cz,

fax:                  221 863 301, 221 863 306

 

Podobné články
Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…