Koně lidem zahajují přednáškou o fotografování (nejen) koní

24. 11. 2014 Nikol Ježková Autor fotek: Lukáš Krajíček, archiv Lukáše Krajíčka

Prvním podvečerem nás bude 13. prosince 2014 provázet Lukáš Krajíček se svou přednáškou nazvanou "Povídání o fotografování (nejen) koní". Setkáme se tradičně v klubovně Jezdecké stáje Robin v Jindřichově Hradci a to v 19 hodin. Sérii přednášek zahájí tématika tak trochu umělecká. Ovšem, který koňák své čtyřnožce nefotí?

Naopak lednová akce bude praktického rázu. Zdeňka Pohlreich Gruberová nás naučí, jak jezdit na koni s důvěrou.

Co můžeme od první přednášky očekávat, prozradil přímo přednášející: "Nejprve vás seznámím se základními pojmy používanými ve fotografování. Pak si řekneme něco o historii focení koní. Dále budeme zkoumat různé techniky, jak zachytit (nejen) koně stojícího a pohybujícího se. Na řadu přijdou i rady z praxe a s praktickými ukázkami nastavení fotoaparátu. Takže foťáky s sebou - rád vám poradím, jak jej nastavit co nejlépe."

Pokud je pro vás Lukáš Krajíček černým Petrem, více o něm a jeho tvorbě se dočtete v tomto odstavci:

Profesionální fotografie Lukáše Krajíčka (http://www.krajicek.net) zachycují koňodění na Vysočině a v jižních Čechách již několik let. Tmavovlasého sympaťáka můžete nejčastěji spatřit za objektivem fotoaparátu na nejrůznějších oficiálních i neoficiálních koňských akcích. Díky focení se Lukáš stal neodmyslitelným článkem v tom našem koňském kolektivu a tedy i právoplatným koňákem.

Neznáte-li akci Koně lidem, také nevadí: jedná se o nekomerční setkání koňáků. V přátelském duchu mají milovníci koní možnost zúčastnit se zajímavé přednášky a sdílet společně své radosti i strasti z koňského světa. Více podrobnějších informací o akci se můžete dozvědět na http://konelidem.cz/o-projektu.

Máte-li chuť, můžete se k akci připojit v události na Facebooku https://www.facebook.com/events/574633702668668

plakát

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…