Kniha o masožravých koních

18. 4. 2012 Michaela Burdová

Kniha Deadly Equines autora CuChullaine O´Reilly, jejíž první výtisk obdržela královna Alžběta II., je publikací plnou faktů dokazujících, že lidé věděli o schopnosti koní pojídat maso už před 4000 lety, kdy koně konzumovali přes dvacet různých proteinů včetně lidského masa.

Deadly EquineZjištění, že některé kultury učily koně živit se masem, mnoho lidí pohoršuje a na západě jsou překvapeni, že jezdecká kultura Orientu nemá s tímto poznatkem problém.

V roce 1954 byla v časopise National Geografic zmíněna cesta Kazacha Oali Bed, který vedl svůj kmen 3000 mil ze Sinkiang (Čína) do bezpečí Kashmiru v Indii. Jednu etapu cesty absolvovali na koních speciálně vycvičených v pojídání masa, takže byli schopni zvládnout přechod přes poušť Takla Makan.

Podobných faktů o masožravých koních je v knize víc. Jeden z nich je téměř mýtický, ale podle mého názoru spíše smutný. Plnokrevný hřebec, dar Jiřího IV. indickému maharadžovi, se stal doslova smrtící bestií. Svůj život naplněný útoky na lidi a trháním jejich těla na kusy dožil v železné kleci. Říkali mu „Man Eater z Lucknow". Právě snaha získat o jeho totožnosti více informací byla důvodem darování této knihy anglické královně.

 

 

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…