Kam na jezdecké galavečery v zimě 2014/2015

27. 11. 2014 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová

Se zimním obdobím přichází čas pro bilancování a ocenění úspěšných jezdců a koní uplynulé sezony. Jezdeckých galavečerů a vyhlašování nejlepších sportovců se uskuteční již tradičně celá řada. Přinášíme přehled, kde a kdy konkrétní akce proběhnou.

Vyhlášení hlavních výročních cen ČJF a udílení titulu jezdců a koní roku 2014 napříč všemi disciplínami pod hlavičkou České jezdecké federace se odehraje poprvé v historii 24. ledna 2015 v pražském Národním domě na Vinohradech. Vstupenky je možné v předprodeji získat již nyní, a to dokonce s 10% slevou, která platí do 24. prosince. Podrobnosti o programu najdete na www.jezdeckygalavecer.cz.

Výroční ceny ČJFVůbec první jezdecky společenskou akcí roku 2015 bude ples Východočeské oblasti České jezdecké federace, který se uskuteční v Nechanicích již 10. ledna. Další obdobná setkání jednotliví pořadatelé plánují zpravidla na únor. Galavečer disciplíny pony proběhne 7. února 2015 v Rýmařově, což je na stejném místě, kde pořádá svůj slavnostní večer již druhým rokem Severomoravská oblast ČJF. Ta jej připravuje v předvánočním čase - konkrétně 20. prosince 2014. V Rýmařově ovšem není jediný společenský sál, do něhož příznivci jezdectví zavítají hned dvakrát během krátkého období. Ve středočeských Němčicích proběhne zcela nově pojatý galavečer drezurní disciplíny - a to v sobotu 14. února. Širokých možností tohoto areálu také využívá od roku 2014 Středočeská oblast ČJF. Po loňské premiéře tam bude mít podruhé svůj reprezentační ples 21. února. Na stejné datum připadlo tradiční společenský večer s předáváním cen seriálu Zlatá podkova. Ten v nadcházejícím roce oslaví jubilejní 50. ročník. Ve Spolkovém domě v Humpolci, který už ke Zlaté podkově neodmyslitelně patří, budou vyhlášeni i nejlepší jezdci všestrannosti a spřežení. O týden později, tedy 28. února, uspořádá redakce časopisu Jezdectví již 12. galavečer „Koně na Žofíně". Ten bude tentokrát spojen s udílením cen pro skokové jezdce a koně. Zčásti bude věnován i dostihům.

Svoje zvláštní vyhlášení v rámci slavnostních večerů budou mít i disciplíny vytrvalost a voltiž. Jejich termíny však ještě pořadatelé nestanovili. Komise vytrvalosti zvolí pravděpodobně opět reprezentativní prostory pražského hotelu Clarion, voltiž zatím nerozhodla ani o místě konání. Komise reiningu samostatné vyhlašování cen nepořádá, jelikož předávání výročních cen v této disciplíně proběhlo již v rámci mistrovství České republiky 2014 v Kozlovicích. V Národním domě na Vinohradech pak budou při společném galavečeru ČJF uděleny tituly pro reiningové Koně roku 2014. Celkový výčet galavečerů však tímto ještě nekončí, avšak termíny dalších oblastních společenských akcí zatím nejsou veřejně známé. Jakmile se tak stane, budou publikovány na internetových stránkách České jezdecké federace - www.cjf.cz.

Přehled termínů jezdeckých galavečerů:
  • 20. 12. 2014 - Rýmařov - Severomoravská oblast ČJF
  • 10. 1. 2015 - Nechanice - Východočeská oblast ČJF
  • 24. 1. 2015 - Praha - Národní dům na Vinohradech - Výroční ceny ČJF
  • 7. 2. 2015 - Rýmařov - disciplína pony
  • 14. 2. 2015 - Němčice - disciplína drezura
  • 21. 2. 2015 - Humpolec - Zlatá podkova - disciplína všestrannost, spřežení
  • 21. 2. 2015 - Němčice - Středočeská oblast ČJF
  • 28. 2. 2015 - Praha Žofín - skoky
Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…