Kalendář akcí 2016 v NH Kladruby nad Labem

6. 1. 2016 Tisková informace

Národní hřebčín oznamuje všem příznivcům nejen starokladrubských koní, že v průběhu měsíce prosince zveřejnil na svých stránkách program akcí na rok 2016. Vybrat si v něm mohou milovníci koní, historie, přírody i vzdělání. Vedle odborných akcí a prohlídkových okruhů nebo zážitkových jízd na koni i kočárem v malebném prostředí Kladrubského Polabí a okolí Slatiňan pro vás téměř každý měsíc připravujeme TOP akci a mnoho dalších zajímavých činností a aktivit.

V první půli roku 2016 se uskuteční hned dvě stěžejní akce celé sezóny. Na hlavním nádvoří hřebčína, které je lemované stájemi, kostelem, zámkem a kočárovnou proběhne 28. 5. DEN STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ - „Slavnostní představení zrekonstruovaného hřebčína veřejnosti". O měsíc později si na své přijdou i milovníci tradičních Velkých jezdeckých dnů.

Na závodišti v těsné blízkosti hřebčína v Kladrubech nad Labem proběhne poslední červnovou neděli 26. 6. 2016 VELKÝ JEZDECKÝ DEN. Obě akce slibují bohatý program a tradiční i nová vystoupení, které pro vás již nyní připravuje tým zaměstnanců z Národního hřebčína.

Novinkou je zapojení Národního hřebčína do kulturních akcí, které se konají tradičně na více místech v České republice. Patří mezi ně MUZEJNÍ NOC - prezentace sbírky Národního hřebčína na zámku a v kočárovně v Kladrubech nad Labem v rámci atraktivní noční prohlídky, červnová NOC KOSTELŮ, ve které bude hrát hlavní roli nově zrekonstruovaný kostel sv. Václava a Leopolda v Kladrubech nad Labem. Srpnová HRADOZÁMECKÁ NOC - zámecká instalace doby Františka Josefa I. v netradičním představení nebo zářijové DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech pod mottem „Národní hřebčín, kandidát seznamu UNESCO, představuje své bohatství".

*V rámci programových aktivit budou do seznamu akcí postupně přidávány i vzdělávací aktivity, zajímavé semináře a kurzy.

Těšíme se na vaši návštěvu a níže malá ochutnávka nejzajímavějších akcí, které doporučujeme zaškrtnout v diáři.

LEDEN

  • 2. 1. Novoroční koncert v kostele sv. Václava a Leopolda, Kladruby nad Labem

ÚNOR

  • 13. 2. Zimní Jezdecký pohár - Halové závody spřežení, Slatiňany

BŘEZEN

  • 19. 3. Přehlídka koní určených k prodeji, Kladruby nad Labem, Slatiňany

DUBEN

  • 21. - 24. 4. Rudolfův pohár - mezinárodní závody spřežení, Kladruby nad Labem

KVĚTEN

  • 28. 5. Den starokladrubského koně, Kladruby nad Labem

ČERVEN

  • 26. 6. Velký jezdecký den, Kladruby nad Labem

SPREN

  • 7. 8. Dámský den, Slatiňany

ZÁŘÍ

  • 10. 9. MČR spřežení 2016, Heřmanův Městec

ŘÍJEN

  • 28. 10. Hubertova jízda pro veřejnost, Kladruby nad Labem

Další informace naleznete na www.nhkladruby.cz.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…