Již tento víkend: Seminář o koňských kopytech

Tento víkend, 8.-9.12.2012, bude v Herouticích probíhat seminář věnovaný tématice kopyt koní. Určený je pro každého, který se chce dozvědět něco o tom, jak má vypadat a fungovat koňské kopyto, jak se o něho správně postarat a jak jednat v případě zdravotních problémů.

Kromě anatomie a funkce kopyt (věčné spory o tom, jak funguje kopytní mechanismus a co ho ovlivňuje...) si budeme probírat i to, jak vlastně má správné kopyto vypadat, co určuje jeho zdraví, jaké změny tvaru jsou podstatné a jaké jsou jen známkou přizpůsobení se životním podmínkám a s jinými podmínkami se opět změní. Snahou semináře je seznámit účastníky s nejnovějšími informacemi o kopytech, s různými autory a výzkumy i s polemikou, která zde stále panuje.

Samozřejmě velká část času bude věnována také patologiím kopyt a jejich nemocem. Posluchači se dozvědí, jak se zdravotní problémy projevují, co může majitel udělat a proč k tomu vlastně došlo. Zmíníme se o "banalitách", jako je hniloba střelu, volná stěna, otlaky, ale samozřejmě budou probrány i akutní stavy, například kopytní absces, laminitida či náhlé kulhání z kopyta.

Důležitá je i prevence, takže na závěr se účastníci dozvědí, jak podle nových poznatků i osvědčených zkušeností o kopyta pečovat, co kůň potřebuje, aby jeho kopyta byla zdravá a že vlastně kopyta nejsou jen o kopytech, ale o celém koni!

Mluvené slovo bude provázeno celou řadou zajímavých fotografií a videoukázek a v praktické části si provedeme vyšetření a ošetření kopyt včetně obvazování, vyhodnotíme jejich tvar, úpravu či podkování z veterinárního hlediska.

Zváni jsou nejen laičtí majitelé koní, ale i všichni ti, kteří se zabývají kopyty profesně či "poloprofesně", vítána je i diskuse a výměna vlastních zkušeností.

Seminář se koná v Herouticích http://www.heroutice.cz/veterina.htm.

Podobné články

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…

Takový počet lidí jsem doopravdy nečekala, ale byla jsem mile překvapená...

Terezu Čermákovou s jejím koněm Romeem jste letos mohli vidět v rámci Dne španělských koní v Jítravském Dvorci či doprovodného programu workingového…