Již po páté na Den slezského norika

14. 7. 2014 Natalie Blizňáková

Tuto sobotu se uskuteční již pátý ročník akce s názvem Den slezského norika, kterou pořádá fa Vítkovská zemědělská s.r.o. Při této akci se můžete těšit na bohatý program, který vás provede světem tohoto pracovního plemene.

Den Slezského norika se stala na Hřebčíně Františkův dvůr již v podstatě tradicí. Letošní pátý ročník se uskuteční 19. 7. v areálu hřebčína. Hřebčín Františkův Dvůr se nachází v Klokočově u Vítkova a slezský norik je zde chován po mnoho let.

Toto chladnokrevné plemeno je využíváno pro práci v lese, na poli, ale také pro rekreační účely a vyznačuje se klidností a rozvážností.

Program začne v 11:00 hod slavnostním zahájením, po kterém proběhne "Rej kočárů", kdy uvidíte koně v zápřeži. Při následné chovatelské ukázce budou koně předvedeni ve skupinách a to jak místní klisny, tak plemenní hřebci. Ka každém koni se dozvíte jeho rodokmen, zajímavosti a úspěchy.

Odpoledne proběhne terénní jízda chladnokrevných spřežení. Ta se uskuteční v terénu a soutěžící se se svými koňmi utkají ve dvou disciplínách, a to ve formanské jízdě a ovladatelnosti s kládou. Tyto soutěže představují využití chladnokrevníků a ukazují jejich zaměření pro práci, ale i pro zábavu. Na závěr proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a ukončení dne.

Nebude chybět ani doprovodný program jako ukázky dravého ptactva, jízda na koni nebo kočárem.

Všechny srdečně zveme!!

plakát

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…