Jezdecký festival 2018 nabízí opět sport i show

20. 3. 2018 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová

Již ve středu 21. března startuje pátý ročník Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Nabídne nejen 36 soutěží ve čtyřech disciplínách, ale také divácky atraktivní večerní show. Ta je naplánována na sobotu 24. března od 18.30 hodin.

Předvečer finálového dne je tradičně během Jezdeckého festivalu věnován odvětvím, pro která standardně není prostor v rámci oficiálních sportovních soutěží.

„Večerní program jako vždy zahájíme v půl sedmé skokovou soutěží Mini-maxi. Ta je pro účastníky prověrkou síly a hbitosti, jelikož si musí poradit s kombinacemi překážek, kdy je jedna hodně nízká a druhá velmi vysoká. Maximální výšky začínají na 110 až 130 centimetrech, ale pevně věříme, že se stejně jako v loňském roce dočkáme maximálního počtu rozeskakování a dostaneme se opět přes standardní výšku stojanů,“ doufá ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský. Právě v loňském roce se vítězné dvojici podařilo překonat 174 centimetrů vysoký skok, kdy již musely být 160centimetrové stojany podloženy.

Na Mini-maxi plynule naváže štafetové klání Jump and Drive, které před rokem mělo svoji festivalovou premiéru a u diváků mělo velký ohlas. Na startovní čáru se postaví týmy tvořené parkurovou dvojicí a spřežením.

Po soutěžně laděném začátku večerního programu bude následovat série krátkých jezdeckých vystoupení. Nejprve si přijdou na své chovatelé koní, neboť diváci uvidí přehlídky plemenných hřebců zastupujících Zemské hřebčince v Písku a v Tlumačově.

Skvělou podívanou slibuje voltižní exhibice zástupců JK voltiž Albertovec. Její první část bude cílená především na děti, neboť její téma je pohádkové.

Poté se ovšem jezdecká párty rozjede naplno a na své si přijdou i starší generace.

Nejmladším divákům je věnováno ještě jedno vystoupení na motivy hudby z filmové pohádky, a to v podání minikoní z centra PRZECHWOZD s jejich vodiči.

Velmi oblíbené jsou při jezdeckých show tzv. čtverylky, při nichž více jezdců s koňmi předvádí secvičenou choreografii s hudebním doprovodem. První čtverylku mají připravenou členky sdružení Dámy v sedle, které na koních jezdí v bočním sedu a publikum zajisté okouzlí i svými kostýmy.

Nejinak by tomu mělo být v druhé čtverylce, tentokrát v podání koní Kinských z Hradištka u Sadské.

Velkým oživením večerní show bude ukázka pracovního jezdectví neboli Working Equitation. Bude se jednat o paralelní závod, v němž se jezdci a koně nejprve předvedou v klusu, následně ve cvalu s důrazem na preciznost, a nakonec na rychlost. Test rychlosti si vyzkouší i jeden z parkurových jezdců, a tak bude zajímavé sledovat, jak se mu podaří uspět v konkurenci se specialistou na Working Equitation.

Zemské hřebčince mají připravené ještě sedlové vystoupení nebo čtverylku v sulkách.

Předposledním číslem bude light show Anny Reinbergerové a večerní program uzavřou rychlá kola, při nichž vozatajové z Národního hřebčína Kladruby nad Labem diváky nadzvednou ze sedaček, ale také je nalákají na nedělní vyvrcholení Jezdeckého festivalu při soutěžích spřežení.

Předprodej vstupenek na sobotní show program bude probíhat od zahájení Jezdeckého festivalu ve středu 21. března na pokladně u vchodu do výstavní haly „C“ výstaviště v Lysé nad Labem z Čapkovy ulice.

Podobným způsobem je možné zakoupit v předstihu místenky na vyhrazenou západní tribunu.

Jejich prodej bude probíhat na informačním stánku přímo v hale „C“ u vstupu na zmíněné tribuny.

Podrobnosti o Jezdeckém festivalu najdete na internetových stránkách www.jezdeckyfestival.cz.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…