Jezdecká sezona 2014 bude televizně nejbohatší v historii

20. 2. 2014 Tisková informace Autor fotek: Josef Malinovský

V pondělí 24. února se příznivci jezdectví mohou těšit na první z dlouhé série televizních pořadů věnovaných tomuto sportu v roce 2014 na kanálu ČT Sport. Den poté bude následovat další a celkem by jich mělo být přes padesát, což je rekordní počet!

Zásluhu na této silné medializaci má především Česká jezdecká federace, která i přes poměrně velké navýšení finančního plnění spojeného s výrobou televizních pořadů vyhradila ze svého rozpočtu k tomuto účelu potřebné prostředky. Vedle standardních 10 až 11 pořadů z domácích mítinků navíc předjednala televizní práva prostřednictvím Mezinárodní jezdecké federace a Eurovision na Světové jezdecké hry v Normandii, které se uskuteční na přelomu srpna a září.

Jezdectví v TVV pondělí 24. února budou moci televizní diváci sledovat od 15.50 hodin zkrácený záznam z průběhu Galavečera České jezdecké federace, který se konal 1. února v pražském Radiopaláci. Druhý den je pro změnu od 15.35 hodin na programu sestřih z úvodních kol zimního halového seriálu Jump and Drive Winter Tour. Dominovat mu budou závody spřežení v Hradištku, krátce však budou shrnuty i lednové skokové závody a únorové vozatajské soutěže z nové haly ve Zduchovicích. Oba dva pořady mají připraveno hned několik repríz. Podrobnosti o jejich zařazení do vysílání najdete na adrese www.ceskatelevize.cz/program.

Další z již nasazených jezdeckých pořadů je z galavečera Koně na Žofíně. Ten se koná 1. března a na televizní obrazovky se v 30minutovém souhrnu dostane poprvé ve čtvrtek 6. března od 22.45 hodin.

Absolutní novinkou letošního roku bude série televizních pořadů z Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. Od 19. do 23. března bude každý den odvysílán ve večerních hodinách (předběžně kolem 23. hodiny) 15minutový zpravodajský sestřih z této velmi ojedinělé jezdecké akce, kde se na jednom kolbišti soutěžně potkají hned čtyři jezdecké disciplíny pod hlavičkou České jezdecké federace a další se představí v doprovodném programu. Z nedělního finále je pak připravován 90minutový záznam.

Venkovní jezdecká sezona nabídne zhruba další čtyři desítky televizních záznamů a v jednom případě by mělo jít po několika letech i o přímý přenos. Ten bude realizován z mezinárodních skokových závodů CSI-W v Olomouci. Ze skokové disciplíny se dostanou na televizní obrazovky i květnové mezinárodní závody CSI ve Zduchovicích, obě mistrovství ČR v Martinicích a na Ptýrově a v neposlední řadě všech 11 kol Českého skokového poháru. Z drezury lze jmenovat CDI-W Brno, mistrovství ČR nebo finále Českého drezurního poháru.

Všestrannost má předběžně zajištěnou výrobu záznamu z CCI Brno a mistrovství ČR v Humpolci. Jedná se také o vysílání finále Zlaté podkovy, ale v tomto případě ještě není domluveno technické zajištění výroby s pořadateli závodů, což je i případ mistrovství ČR spřežení. Vozatajové však budou mít příležitostí ke sledování své disciplíny více než dost! Vše začne Rudolfovým pohárem v Kladrubech, hned následující týden se bude natáčet premiérový mezinárodní závod v Němčicích na Kolínsku a jistotu přítomnosti televizních kamer má i Světový pohár CAI-A v Nebanicích. Na několik pořadů se mohou tradičně těšit i vytrvalci.

Jezdectví v TVPo jednom pořadu mají v tuto chvíli na jezdeckém seznamu zástupci voltiže (CVI Frenštát) a reiningu. U reiningu by však měly ještě přibýt k mistrovství ČR v Kozlovicích finálové závody NRHA v Krakovanech. Opomenuto nebude ani letos mistrovství České republiky v paradrezuře a vůbec poprvé bude odvysílána krátká reportáž z MČR v paravoltiži.

Na své si přijdou i chovatelé, neboť vedle martinického šampionátu mladých koní a finále drezurního i skokového Kritéria mladých koní ve Zduchovicích by mělo letos dojít i na KMK ve všestrannosti v Borové. V neposlední řadě bude mít premiéru na obrazovkách České televize mistrovství ČR pony. Informace o vysílání bude průběžně Česká jezdecká federace uvádět na svých stránkách www.cjf.cz.

Česká televize však není jedinou televizí, kde je možné v současnosti sledovat dění v jezdeckém sportu. Již od 16. ledna je vysílán pravidelně každý čtvrtek od 19.00 hodin 15minutový Jezdecký magazín EquiTV.cz, na jehož realizaci se bude v období hlavní sezony spolupodílet taktéž Česká jezdecká federace. Pořad je specifický tím, že je poskytován prostřednictvím nevýhradní licence různým stanicím. Vídat ho můžete na sportovním kanálu Sport 5, na Regionální televizi a v internetové podobě na www.equitv.cz, www.equichannel.cz, www.jezdci.cz a www.youtube.com/EquiTVchannel.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…