Ještě jedna novinka pro lyžaře v Pardubicích

12. 1. 2010 Dušan Korel Autor fotek: archiv DZ Pardubice

Dostihový spolek, a.s. Pardubice chystá novinku pro běžkaře, kteří se vydají lyžovat do areálu závodiště. Vedle stopy určené vyznavačům klasické techniky začal od dnešního dopoledne na oválu připravovat i pás, na němž bude možné bruslit.

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se začalo lyžovat o uplynulém víkendu. Zatím si však přišli na své výhradně milovníci klasické techniky, kteří si na zasněženém oválu prošlápli stopu. Nyní se dočkají i běžkaři, kterým je bližší bruslení.

„Od dnešního dopoledne na oválu připravujeme pás v šířce zhruba tří metrů, na němž bude možné bruslit. Nemáme ale k dispozici vybavení jako v zimních lyžařských střediscích, takže ho připravujeme improvizovaně s technikou, která je běžně určena k úpravě trávy," uvedl Michael Pejčoch, zástupce ředitele Dostihového spolku, a.s.

Běžkaření na pardubickém závodišti mělo premiéru během loňské zimy a hned byl o tuto novinku velký zájem. Letos se začalo lyžovat o uplynulém víkendu a je znát, že zimní sportování se ve zdejším areálu ujalo. V průběhu tří dnů na ovál s běžkami vyrazilo téměř 300 lidí, což je bezmála polovina celkového počtu lyžařů z minulé zimy, kdy se lyžovalo přibližně čtyři týdny.

pardubické závodištěNa závodišti je možné lyžovat denně od 9.00 do 17.00 hodin. S automobily lze parkovat před hlavní bránou areálu. Vstup je zdarma a na vlastní nebezpečí. Dostihový spolek, a.s. nezodpovídá za úrazy a ani za ztráty vzniklé běžkařům v areálu Dostihového závodiště. Pro pohyb běžkařů je vyhrazen pouze ovál, který při vnitřní bariéře měří 2200 metrů. Je zakázáno vstupovat do střední části závodiště, která je určena pro trénink koní. „Prosíme všechny lyžaře o důsledné dodržování těchto pokynů, aby se předešlo případným problémům. Všem přejeme příjemné lyžování v našem areálu," uvedl Michael Pejčoch.

Pokyny pro běžkaře:

  • Na závodišti v Pardubicích je možné lyžovat denně od 9.00 do 17.00 hodin.
  • Vstup do areálu je zdarma a na vlastní nebezpečí. Dostihový spolek, a.s. nezodpovídá za úrazy a ani za ztráty vzniklé běžkařům v areálu Dostihového závodiště.
  • Pro pohyb běžkařů je vyhrazen pouze ovál. Je zakázáno vstupovat do střední části závodiště, která je určena pro pohyb koní.
  • Podobné články

    Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

    Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.