II. ročník Prague Intercupu se blíží

22. 8. 2011 Renata Kolářová Autor fotek: Renáta Kolářová

Aktualizováno // Milovníci arabských plnokrevných koní se opět sejdou 3. a 4. září v Praze na Císařském ostrově, kde se uskuteční jubilejní X. národní šampionát arabských koní a II. ročník mezinárodního šampionátu Prague Intercup.

Do Národního šampionátu je přihlášena třicítka koní, kteří budou rozděleni do devíti věkových kategorií.

Z loňského ročníkuPosuzovat je bude porota ve složení: Marek Trela (Polsko - ředitel hřebčína Janow Podlaski), Claudia Darius (Německo) a Elisabeth Chat (Rakousko).

Ani letos nebudou chybět speciální kategorie, oceněn bude nejlepší valach a bude předána také putovní cena WAHO Trophy za loňský rok.

V mezinárodním šampionátu se můžeme těšit na více než šedesát koní v jedenácti věkových kategoriích, které bude hodnotit: Renata Schibler (Švýcarsko), Dr. Nasr Marei (Egypt), Silvia Garde-Ehlert (Německo) a Scott Benjamin (Kanada.). Prague Intercupu se zúčastní i stáje ze Saúdské Arábie, Kataru, Spojených arabských emirátů a samozřejmě chovatelé z Evropy.

První juniorské kategorie začnou v sobotu odpoledne, druhá část koní pak bude posouzena v průběhu neděle, která pak v 15,00 hod. vyvrcholí udělením šampionských titulů. Letos poprvé bude uděleno ocenění Prague European Cup pro tři nejlepší koně narozené a vlastněné v Evropě, dále se bude vybírat nejlepší kůň egyptské linie, oceněn bude kůň s nejvyšším počtem bodů, kůň s nejlepším pohybem a kůň v nejlepším typu.

Titul taktéž získá nejlepší český kůň v mezinárodní soutěži. Již teď se můžete těšit na zajímavé a velice atraktivní koně a bohatý doprovodný program zahrnující dravé ptáky, orientální tanečnice, jezdecké ukázky v originálních kostýmech a mnoho dalšího. Občerstvení a parkování návštěvníků je zajištěno v místě pořádání. Za ACHPAK ČR se těšíme na vaší účast!

Z loňského ročníku

Začátek bude v 10,00 hodin, předpokládaný konec mezi 17 - 18 hodinou po oba dny.

Vstupné: jednodenní - 140,- Kč/dospělí, 90,- Kč děti; dvoudenní - 200,-Kč/dospělý, 140,-Kč/ děti.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…