Hlasujte pro nejkrásnějšího koně 2016: westernová plemena - do finále postupuje paint horse Jackie Bueno Cherokee

22. 8. 2016 Lucie Hladová Autor fotek: archiv ankety Nejkrásnější kůň 2016

Do finále postupuje paint horse Jackie Bueno Cherokee // Westernový dvojboj. Předposlední divize G ankety Nejkrásnější kůň by mohla být pestřejší. Do boje o vstupenky do finále 2016 se ale stačila nominovat pouze dvě westernová plemena. O to bude jistě souboj napínavější. Dáte hlas klisně Wimpalla Watani plemene appaloosa, nebo plemeníkovi paint horse jménem Jackie Bueno Cherokee?

Vítězem poslední divize G je paint horse, s kým půjde do FINÁLE?

Poslední hlasování v divizích je za námi. Jako lehkou rozcvičku do finále ho pojal zástupce plemene paint horse Jackie Bueno Cherokee, který s 378 hlasy hravě porazil svého jediného soupeře, klisnu Wimpalla Watani, reprezentantku plemene appaloosa s 93 hlasy. Nutno podotknout, že plemeno paint horse je opět horkým kandidátem na titul, a to nejen díky bodovému zisku ale také úspěšné kariéře v historii ankety. Právě paint horse zvítězil už i v roce 2012 (Maximum Blues Master) a 2013 (Im Ideal).

Neméně žhavým kandidátem je ale i starokladrubský vraník. Vedle faktu, že toto plemeno bralo dokonce dva poháry loni, je tu další důvod, a to, že Solo Siria XXIX z NH Kladruby nad Labem získal nejvíce hlasů (880) v součtu všech hlasování v divizích 2016.

Poháry jsou letos opět dva. První je s titulem Nejkrásnější kůň ČR 2016, hodnocen dle počtu hlasů veřejnosti, druhý je Pohár odborníků ASZ, jehož vítěze vybírají odborníci na chov koní. Kdo o ně bude letos bojovat? Jistotu mají vítězové svých divizí. „Divokou kartu" pak obdrží koně s největší podporou v divizích. Tímto prvním nevítězným koněm, který jde do finále díky vysokému počtu hlasů, je fríský kůň Willemien Wealtsje W (367 hlasů). Druhým postupujícím je pak irský cob Conrad SD Farm. Ten předběhl nováčka v anketě mérenského koně o pouhé tři hlasy.

Hlasování ve finále začne na www.nejkuncr.cz již příští pondělí 5. září a potrvá deset dní do 15. září. Vyhlášení výsledku ankety a prezentace neúspěšnějších účastníků uvidí jako první areál výstaviště Lysá nad Labem při výstavě Kůň 2016 v sobotu 24. září.

Finalisté VI. ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2015)

I. Vítězové divizí a počet získaných hlasů
  • Starokladrubský kůň Solo Siria XXIX 880
  • Hafling Amaranth 403
  • Paint Horse Jackie Bueno Cherokee 378
  • Českomoravský belgik 1699 Agy 289
  • Český trakén Ampere 238
  • Achaltekinský kůň Saphire 149
  • Shetlandský pony Yarpha Bunting 149
II. Koně, kteří postoupili díky vysokému zisku hlasů
  • Fríský kůň Willemien Wealtsje W 367
  • Irský cob Conrad SD Farm 247

Kterého krasavce si vyberete do finále? Hlasování probíhá celý týden 22. -28. 8.

Systém ankety je stejný jako v loňském roce. Po mnoha letech problémů s podvodníky pořadatelé zvolili pro hlasující sice náročnější systém hlasování, ale zato pro soutěžící spravedlivější systém online ankety. Každý hlas je potřeba řádně vyplnit, aby mohl být evidován mj. pod jménem a potvrzenou e-mailovou adresou. Sčítány jsou pouze originální a potvrzené hlasy.

Vyberte si svého favorita a hlasujte na www.nejkuncr.cz!

Do půlnoci 28. srpna se hlasuje pro westernová plemena.

Hlasování začíná v pondělí 22. srpna a končí úderem nedělní půlnoci 28. srpna, hlasuje se pouze na www.nejkuncr.cz.

APPALOOSA
Wimpalla Watani

Pohlaví: klisna, narozena 2012
Barva:ryzka
Otec: Great Little Step
Matka: Rosie Watani
Chovatel: TC Watani- Barbora Konopásková
Majitel: TC Watani- Barbora Konopásková
Stanice: TC Watani

APPALOOSA - Wimpalla Watani

Wimpalla Watani je čtyřletá klisna z chovu TC Watani. Po svém otci Great Little Step má předpoklady pro disciplínu reining, na kterou je převážně trénovaná. Její matka Rosie Watani je i matkou úspěšné reiningové klisny Sweet Orima Watani a valacha Dunit Whiz Watani. Oba získali medailové umístění na ME v reiningu appaloos. V tomto roce se Wimpalla představila na prvních závodech. Byla předvedena v halterových třídách, kde získala titul grand champion mare, poté startovala v anglických třídách (hunter ind hand, hunter under saddle, hunt seat equitation), ve kterých nasbírala přední umístění a prokázala tím všestrannost appaloos. Na dalších závodech startovala poprvé v reiningu a získala své první 1. místo v kvalifikačních závodech pod hlavičkou České jezdecké federace.

Foto: Věra Marková

PAINT HORSE
Jackie Bueno Cherokee

Plemenný homozygotní hřebec APH
nar.: 4. 7. 2012, barva: chestnut/tobiano.
Otec: Emphys Dancing King (APH)
Matka: Mandy Jane Valley (APH)
Chovatel: Hana Gleissnerová
Majitel: Hana Gleissnerová

PAINT HORSE - Jackie Bueno Cherokee

Jackie je atraktivní homozygotní hřebec narozený před čtyřmi lety na westernovém Ranchi 3R na severu Čech. Jackie má ojedinělý původ po obou rodičích. V jeho rodokmenu naleznete mnoho legend a vítězů AQH i APH, jako např.: 2x Doc Bar, Doc O´Lena, Poco Bueno, King Fritz, Sugar Bars, 4x King P-234 a spoustu dalších šampionů westernového sportu.

Hřebec má kompaktní silný rámec, neobyčejně vyrovnanou a pohodovou povahu, je ochotný, snadno a rád se učí novým věcem, je opravdu typickým představitelem svého plemene. Vstřícnou a přátelskou povahu předává i na své potomky.

V neposlední řadě zaujme bezkonkurenčně unikátním zbarvením s mnoha zajímavými ornamenty. Toto potvrdil na letošní Summer Paint Horse Show v Hoštce u Roudnice, kde se poprvé účastnil sportovního klání. Hned se stal pro německou rozhodčí vítězem v Colour Class disciplíně a v disciplíně Halter open (4letí a starší) obsadil 3. místo mezi podstatně staršími a zkušenými koňmi. Jackie byl v době soutěže ještě tříletý.

Hřebec se bude od příštího roku věnovat westernové disciplíně TRAIL i Extrem Trail. Nadále bude působit jako plemeník, k čemuž má nejlepší předpoklady

PAINT HORSE - Jackie Bueno Cherokee

Czech Quarter Horse Association nedodala včas materiály pro nominaci dalšího reprezentanta westernových plemen. Omlouváme se tímto všem příznivcům tohoto krásného plemene, které v příštím roce budeme nominovat bez účasti asociace, která by paradoxně měla plemeno propagovat a podporovat, jako ostatní chovatelské svazy jiných plemen.

Hlasování probíhá od 22. do 28. 8. na www.nejkuncr.cz. Nezapomeňte svůj hlas potvrdit v emailu. Hlasy bez potvrzení se nezapočítávají!

Podobné články

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…

Takový počet lidí jsem doopravdy nečekala, ale byla jsem mile překvapená...

Terezu Čermákovou s jejím koněm Romeem jste letos mohli vidět v rámci Dne španělských koní v Jítravském Dvorci či doprovodného programu workingového…