Fríští koně pro Kapku naděje

24. 7. 2013 EQCH redakce

Benefiční akce, jejíž výtěžek půjde nadačnímu fondu Kapka naděje, se koná 10. srpna v areálu zámku Ctěnice. Rádi vám tento projekt představujeme a přinášíme aktuální informace.

Odpočítáváme poslední dny před tím velkým ... těšíme se na vás, zakoupila jsem silný, černý fix, tak doufám, že s vaší pomocí na krásný šek s motivem ještě krásnějších koní napíšeme co nejvyšší částku....díky!

Reklamní kampaň je v plném proudu... tento billboard vás bude rozptylovat v Praze 9 Čakovicích.

Billboard

Děkuji všem partnerům za podporu a propagaci, vy přijďte, ať ten výtěžek stojí za to!

Pavlína Vacátková

Už tuto sobotu 10. srpna na zámku Ctěnice!

Koně pomáhali člověku již před mnoha a mnoha lety, tak ať pomáhají i nadále...

Rozhodli jsme se tedy zneužít nespoutanou krásu fríských koní, ušlechtilost, ladnost jejich pohybu a doslova spojit koňskou sílu s nadějí, ohleduplností a srdečností a to vše ku prospěchu nadačního fondu Kapka naděje.

Kapka naděje již léta podporuje transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol. Diagnostika a léčba dětských leukémií je jednou z nejprogresivněji se vyvíjejících oblastí medicíny. Nové poznatky v oblasti genetiky, imunologie, podpůrné a hormonální léčby a transplantologie přispívají k výrazně vyšší úspěšnosti léčby. Nákup potřebných přístrojů je jednou z priorit činnosti nadačního fondu. Jedná se zejména o přístroje sloužící ke zrychlení diagnostiky leukémií, stanovení hodnot krevního obrazu, přípravu některých krevních produktů apod. Léčba dětských pacientů s poruchami krvetvorby je dlouhodobou záležitostí. Několikaměsíční pobyty v nemocnici vyřazují děti z kolektivu, zájmových kroužků, omezují jejich kontakt s kamarády. Vzhledem k těmto skutečnostem se Nadační fond Kapka naděje snaží působit i v oblasti psychosociální péče.

Není nic krásnějšího, než vidět radost v dětských očích, než cítit, že život má svůj smysl...

Hlavním cílem celé akce je podpora NF Kapka naděje, předání symbolického finančního šeku NF. Veškeré finance dále poputují na hematoonkologické oddělení v Motole. Akce se dále budou účastnit také děti z dětského domova v Solenicích, součástí vernisáže bude výstava obrázků jimi i dětskými pacienty malovaných a nejen pro ně bude nachystaný doprovodný program.

Koně pro kapkuDále má tato akce v dnešní hektické a uspěchané době plné tabletů, počítačů a techniky připomenout dětem, jak krásné je pohladit koně po hřívě, jak uklidňující je pohled z jeho hřbetu a v neposlední řadě jde také o prezentaci tohoto původem holandského plemene koní, které je u nás i ve světě čím dál víc oblíbené a stává se známkou koňského luxusu.

Záštitu nad projektem převzalo Velvyslanectví Nizozemského království, což dodalo celé akci pomyslnou korunku.

Představí se přední chovatelé fríských koní...

Mistr opratí pan Iš, Vendula Šponarová v drezuře, práci ve volnosti, Sandra Doležalová v dámském sedle a další.

Program začíná v 11 hodin slavnostním zahájením velvyslancem nizozemského království panem Edem Hoeksem, dále promluví přednosta kliniky prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. Poté už budete moci obdivovat krásu fríského koně - ve volnosti, pod dámským sedlem, ve čtverylce, zápřeži i v drezuře.

Netradiční druhy zápřeže uvidíte i v odpolední části, kterou zahájí projev poslankyně PČR Mgr. Dany Váhalové. I odpoledne jsou na programu poutavá vystoupení a ukázky.

v 15:30 propukne závěrečné slavnostní defilé, při kterém dojde k předání symbolického šeku ředitelce NF Kapka naděje.

Po celý den je pro děti připraven bohatý doprovodný program: ostrov čtení, her a hlavolamů, možnost svézt se v kočáře i na koňském hřbetě, vernisáž výstavy Dalibora Gregora, autora fotografických publikací nejen o fríských koních.

Přijďte se 10. srpna podívat na zámek Ctěnice, kde budete moci obdivovat krásu fríských koní a zároveň tak pomůžete těm dětem, které vaši pomoc opravdu potřebují.

Kompletní program je přiložen pod článkem. Další aktuality a informace můžete najít na webu pořadatele - Fríští koně pro kapku.

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…