Druhý křest Kroniky kladrubské v Pardubicích

18. 11. 2013 Lenka Gotthardová

Východočeské muzeum v Pardubicích pořádá na zámku knižní veletrh. Akce se koná tento pátek 22. listopadu od 10 do 18 hodin a při té příležitosti proběhne v rytířském sále několik zajímavých událostí, mezi nimi i druhý křest posledního dílu Kroniky kladrubské Jiřího Hájka.

Kronika kladrubská - třetí dílKřest se uskuteční od 15 hodin a kmotry této knize budou jednak významní zástupci kulturních institucí kraje a dále pan Václav Kropáček, nejdéle působící ředitel kladrubského učiliště, respektive dnes Střední školy jezdectví a chovu koní.

Kromě tohoto dílu Kroniky bude možné zakoupit i díly předchozí a další hipologickou literaturu, včetně publikace o panu prof. Františku Bílkovi, zachránci starokladrubských vraníků a mnoha dalších plemen hospodářských zvířat.

Pro děti pak budou jistě zajímavé brožury Jezdectví do kapsy či Vlastní kůň, setkáte se tu i s novou knížkou Katky Lipinské, kterou jsme vám představili minulý týden - Nová kniha na trhu: Táňa - Jak se rodí jezdkyně.

Informace o akci na www.vcm.cz.

O Kronice kladrubské si více přečtěte v tomto článku Vyšla Kronika kladrubská - třetí díl.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…