Dostihový den KaKa CZ, den s DP Praha

29. 4. 2010 Jiří Zlámaný
/data/imgs/00037982l.jpg
/data/imgs/00037982l.jpg

Dostihově velmi bohatý měsíc květen odstartuje tuto neděli v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle Dostihovým dnem KaKa CZ – dnem s Dopravním podnikem Praha (který na tento den vydal pro předplatitele svých časových jízdenek volné vstupenky).

V hlavním dostihu, KaKa CZ - 4. Květnovém handicapu (I. kat., 1800 m, 120 tis. Kč), se střetne deset čtyřletých a starších soupeřů, v dalších bodech programu pak startuje několik nadějných tříletých adeptů.

Celkem se v osmi nedělních dostizích představí 81 koní a 28 jezdců, start první položky programu je tradičně ve 14 hodin. Pro nejmenší návštěvníky jsou opět připraveny jízdy na ponících zdarma a bohatý zábavný program v dětském koutku „Hříbátka" - patronem je společnost Dino Toys, která do soutěží pro děti věnuje ceny.

Přebije All About Sam nejvyšší hmotnost?

Nejvyšší zátěž v KaKa CZ - 4. Květnovém handicapu (v 16:30 hod.) ponese pětiletý ryzák stáje Agrolipt ČR All About Sam (ž. Janáček), který má na kontě mezinárodní vítězství z Rakouska a Slovenska, cenná umístění rovněž z mezinárodních dostihů a triumf v loňské Ceně města Doncaster z Pardubic. Až do loňského roku byl svěřencem slovenského kouče Pavla Kalaše, ale od zimní přestávky jej připravuje momentálně vedoucí muž českého trenérského šampionátu Václav Luka mladší. All About Sam dosud v Praze startoval jen jednou, a to koncem srpna 2008, kdy obsadil druhé místo v Tattersalls St. Leger (foto). Přitom těsně porazil držitelku titulů Vytrvalec roku a Nejlepší kůň českého chovu Vadeonu a také vítěze Českého derby Tullamoreho.

Dobré šance by mohli mít i čtvrtý z Velké dubnové ceny Factoringu ČS God Bless You (CK Martin Tour, ž. Radek Koplík) a minulou sobotu bronzový z karlovarské Jarní ceny Towah River Speed (Martin Wolf-Clint, j. Hlavatý). Zajímavými aktéry budou také loňský vítěz Velké červnové ceny a Memoriálu dr. Frankenbergera Pumpkin (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Srnec), jehož stájoví kolegové vyhráli hlavní dostihy posledních dvou chuchelských nedělí, a druhá z loňské Jarní ceny klisen a čtvrtá z Tattersalls St. Leger Oniris (Wrbna Racing, ž. Pavlíček), jejíž stáj naopak letošní sezónu teprve zahajuje. Výhodu nejnižší zátěže budou moci využít pátý z Velké ceny AUTO HASE - Gomba handicapu Roman Emperor (Jamax, j. Arendsen) a druhý z Ceny Renault Mégane Fluence (II. kat.) Turzo (Hrubý, j. Koplíková). Přijatelnou hmotnost ponese rovněž nejstarší aktér, osmiletý Asijský Tygr (Komanec & Magy, j. Foret), který se vloni ze třetí kategorie probojoval až na nejvyšší scénu.

Hlavním bodem programu nadcházejícího nedělního odpoledne v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle je handicapový dostih, což znamená, že jednotliví koně nesou různé hmotnosti podle své dosavadní výkonnosti (lepší poskytují výhodu horším) a teoreticky by měli mít všichni stejnou šanci na vítězství. Jedná se o sázkařsky velmi oblíbený typ dostihů, jelikož ani bookmakeři většinou nerozhodnou o jasných favoritech a kurzy účastníků mívají vyšší hodnoty. Tím se otevírá šance i pro vyšší výhry v případě správných tipů.

(Startovní listiny)

Další program

14.00 - Cena Hippospolu (hdcp IV. k., 1200 m)
V první kapitole letošního seriálu O pohár PRE - Hippospol Cup pro žákovské jezdce devět startujících.

14.30 - Cena Nissan Qashqai (IV. k., 1200 m)
O první životní triumf ve sprintu osm tříletých, žokej-šampión zvyšuje šance klisny Buřinky.

15.00 - Cena Toyota Prius (IV. k., 1600 m)
Na mílové trati devět nezvítězivších tříletých, svou letošní premiéru může vyhrát Sapfó.

15.30 - Cena Dopravního podniku Praha (II. k., 1600 m)
Do opětovného souboje Lev - Talgado může promluvit Peerless Squek, všichni tři aspirují na start ve Velké jarní ceně Holdingu Rabbit.

16.00 - Cena 135 let pražské MHD (hdcp III. k., 1600 m)
Do nejpočetněji obsazeného dostihu odpoledne nastoupí čtrnáct koní včetně překvapivé vítězky z druhé dubnové neděle Nonchalance.

17.00 - Cena Volvo XC Line (hdcp IV. k., 1800 m)
V dalším vyrovnaném handicapu nižší kategorie se utká deset soupeřů.

17.30 - Cena SMS jízdenky (III. k., 2200 m)
Suverénní vítěz svého debutu Sword Sultan nastupuje ke druhému životnímu startu.

Začátky dostihových odpolední v sezóně 2010

  • duben - září 14:00
  • říjen 13:00
  • listopad 12:00

Vstupné na dostihy v sezóně 2010

  • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod) - zdarma
  • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu - 120 Kč
  • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu na DERBY-DEN (27.6.2010), součástí této vstupenky je Dostihový program. - 200 Kč
  • Celoroční vstupenka (permanentka), tato vstupenka platí na všechny dostihové dny sezóny 2010 pořádané v Praze-Velké Chuchli společností TMM. - 900 Kč
  • Klub Patriot, celoroční zlevněná vstupenka pro seniory (věk v roce 2010 - 60 let a více). - 250 Kč
  • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem - zdarma
  • Mládež do 18 let, studenti, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská - 60 Kč
Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…