Dostihový a jezdecký den na Albertovci

15. 7. 2009 Zuzana Rohovská
/data/imgs/00007406l.jpg
/data/imgs/00007406l.jpg

V sobotu 25. července se uskuteční na závodišti hřebčína Albertovec u Opavy 25. Dostihový a jezdecký den. Začíná se již v 10 hodin, kdy bude na travnatém prostranství před starým hotelem zahájen den otevřených dveří v hřebčíně, a to přehlídkou plemenných koní...

Znalci dostihových koní a historie nejznámějšího dostihu u nás, Velké pardubické, jistě ví, že statisticky nejúspěšnější kůň tohoto dostihu, Mor, pocházel právě ze stáje hřebčína Albertovec. Na počest a památku tohoto vynikajícího koně, bude v 11,00 hodin před restaurací Eduard Maria, za účasti médií, odhalena jeho bronzová plastika (autorem je polský umělec Jerzy Bokrzycki). Plastiku odhalí pan Karel Benš, člověk, který v sedle Mora dosáhl vynikajících úspěchů.

V průběhu dostihového dne bude otevřena také Galerie Albertovec, jejíž netradiční prostory a okolí nabídnou výstavy sochaře Kurta Gebauera a architekta Ivana Kroupy. Vernisáž výstav proběhne v předvečer dostihového a jezdeckého dne, 24. července 2009 v 17,00 hod.

25. dostihový a jezdecký den na Albertovci bude slavnostně zahájen ve 13 hodin v prostoru dostihové dráhy. Poběží se tři rovinové a pět překážkových dostihů a návštěvníci budou mít možnost si vsadit na svého favorita. Specialitou hlavního dostihu, albertovské Cross Country, je již tradičně náročná překážka, která nemá na závodištích v naší republice obdoby, tzv. Borcův skok. Jedná se o přeskok dřevěné klády, položené na hranu strmého pískového svahu, dlouhého přibližně 60 m. Zařazen je také dostih poníků, a to mezi prvním a druhým dostihem velkých koní. Poníci budou rozděleni do dvou skupin - malí do 130 cm a velcí od 130cm. (Zájemci se mohou ještě do 18.7. přihlásit ;o)

Mezi jednotlivými dostihy je pro diváky připraven bohatý doprovodný program: ukázky koňské drezúry a westernového ježdění, dostihy poníků, soutěže spřežení, vyhlášení výsledků soutěže FotoGregor, country tance či ukázky voltižních sestav. V závěru dostihového dne proběhne velké slosování programů o dvoudenní relaxační pobyt pro dvě osoby v polském wellness centru Palac Wojanow a další zajímavé ceny.

Během akce budou k dispozici stánky s občerstvením a upomínkovými předměty.

Organizátoři nezapomněli ani na děti! Mimo zábavní atrakce a projížďky na ponících, bude pro děti od 12 hodin k dispozici dětský stan „Globinek", kde bude pod dohledem zkušených "kovbojek"(pečovatelek) zajištěno zdarma hlídání a program, díky kterému si děti užijí s kamarády svůj vlastní dětský dostihový den. Tento dětský koutek bude přístupný také maminkám k přebalení, či nakojení svých ratolestí.

Letošní Dostihový a jezdecký den se koná v den nedožitých 58 narozenin pana Josefa Hájka, zakladatele novodobé historie hřebčína Albertovec, zesnulého v říjnu loňského roku, jehož přáním bylo navrátit Albertovci jeho původní historickou podobu.

Více informací nalznete na www stránkách hřebčína www.hrebcinalbertovec.cz

Program dne:

10:00 Předvedení plemenných koní a prohlídka hřebčína

11:00 Odhalení plastiky legendárního koně Mora u restaurace Eduard Maria

12:00 Galerie Albertovec - výstavy Kurta Gebauera a Ivana Kroupy

Dětský stan Globinek nabízí rodičům možnost hlídání dětí

13:00 Slavnostní zahájení Dostihového a jezdeckého dne na závodišti

13:30 Cena Josefa Hájka - rovina 2200m

Dostih poníků velkých a malých

14:10 Cena obce Štěpánkovice - rovina 2800 m

Ukázka voltižních sestav

14:40 Cena společnosti Auto Heller Opava - rovina 1600 m

Ukázka drezurních vystoupení

15:10 Cena Jezdecké agentury A. A. Bober - překážky 3200 m

Křest hříbat, dostih dětí a vyhlášení výsledků soutěže FotoGregor

15:45 Cena Beskydské stavební společnosti - překážky 3600

Představení účastníků Albertovské Cross Country

16:20 Albertovská Cross Country Cena spol. KOOL TRADING - překážky 5000 m

Ukázky westernového ježdění a country tance skupiny Slunečnice

17:00 Cena Slezska Cross Country společnosti Albresa - překážky 4400 m

Soutěž spřežení

17:40 Cena Mora společnosti GE Money Bank a.s. - 3800 m

SLOSOVÁNÍ PROGRAMŮ O CENY

18:00 Předvedení volného stáda

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…