Dobrá zpráva ze Žďáru nad Sázavou

26. 4. 2007 lenka kudrnová

Jak můžete žít bez koní? Stýská si zpěvák ve známé písničce. A je pravdou, že kdo se k nim přichomýtne, zůstane infikován po celý život. A tak se stalo i nám. Dobrá zpráva, kterou přinášíme, je o 50ti-letém výročí jezdeckého sportu ve Žďáru nad Sázavou!

pan Sojka dnesNáš oddíl byl založen v roce 1957 panem Josefem Sýkorou jako TJ SPARTAK. Jak to tehdy žádala tuhá komunistická realita se název jezdeckého oddílu postupně schovával pod SSM, JUVENU, Plemenářský podnik…


Ale stále stejní lidé se stejným zápalem.

Kuriozní a ne zcela obvyklé bylo,jak se dokázal oddíl živit. Samozřejmě povoznictví a doprava. K tomu organizovali kulturní, výdělečné a hojně navštěvované akce. Recitace, kostýmové divadelní feerie na koních, plesy s činoherní zápletkou. Zároveň se oddíl téměř okamžitě etabloval do jezdeckého sportu mezi ostřílené parkurové matadory.

Do deseti let existence bylo na kontě oddílu několik titulů z mistrovství republiky. 1 až 5 místo na MR bylo téměř každoročním pravidlem.

V současné době všichni stále aktivně žijí a pracují pro jezdecký sport. Někteří založili vlastní jezdecký oddíl. Každoročně se schází na společně pořádaných akcích. Mnozí z nich vychovali nové a úspěšně „infikované“adepty jezdeckého sportu.

Všichni vy,kteří máte koně rádi, byť se na ně jenom se zalíbením díváte, buďte pozdraveni.

Synové a dcery minulosti, současnosti i budoucnosti jezdeckých oddílů ve Žďáře nad Sázavou

P.S.: Dne 2.6.2007 dojde k setkání zakládajících členů a příznivců jezdeckého sportu ve Žďáře nad Sázavou a to sice na Hotelu Grunt, kam jste všichni srdečně zváni.


A co vaše oddíly, jak a čím žijete, jakou mát historii? Napište nám také článek, přiložte pár fotek a pošlete na info@equichannel.cz. Zajímavé texty rádi zveřejníme!

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Blesk

Ve vybraných kinech je stále k vidění Buko, nejnovější film režisérky a scenáristky Alice Nellis. V roli autistky zde exceluje Martha Issová, Anna…