Do Brna se sjedou příznivci hiporehabilitace ze všech koutů země

30. 1. 2014 Věra Lantelme

Již 10. konferenci o hiporehabilitaci pořádá v termínu 14. – 15. února 2014 Česká hiporehabilitační společnost. Do prostor auly Mendlovy univerzity v Brně přijedou odborníci zabývající se různými odvětvími hiporehabilitace.

Cílem konference je mimo jiné získání nových informací i předávání praktických zkušeností. Prezentace účastníků začíná v pátek 14. února v 11 hodin.

Programový blok startuje s úderem 13. hodiny. Konferenci zahájí téma Welfare koní v hiporehabilitaci: Biologické principy výcviku a ovládání koně, o kterých pohovoří J. Bartošová. Dalším tématem bude v podání D. Švehlové Hiporehabilitační kůň se zdravým hřbetem: Jak si ho zajistit a jak co nejdéle udržet.

Následně je na programu téma Hipoterapie v rané péči. Posluchači si vyslechnou polemiku Š. Smíškové na téma Pomůcky versus vývojová kineziologie v hipoterapii v rané péči či od Věry Lantelme příspěvek nazvaný Nadstavbové polohy na koni v hipoterapii. Sobotní blok uzavře přednáška Hipoterapie ve spojení s Bobath konceptem Z. Sikorové.

Druhý den konference začíná program již v 9 hodin ráno. Nejprve o rizicích a prevenci destabilizace terapeutického týmu promluví A. Mašková a M. Kuchtová. Kvartet odbornic Y. Horská, M. Škardová, M. Mrštinová a M. Šeredová přiblíží Kasuistické případy z oblasti PPK.

Dopolední program uzavře tematický blok o parajezdectví. Nejprve V. Piačková a Z. Fialová představí profily současných paradrezurních jezdců a metodiku jejich výcviku. J. Sklenaříková pak promluví o metodách výcviku paravoltižních cvičenců a těšit se mohou účastníci i na praktické ukázky na barelu.

Odpolední část konference bude patřit příspěvku o možnostech aktivit s využitím koní v pedagogice a sociální oblasti. O této problematice pohovoří I. Bajtlerová, J. Vladyková, J. Svobodová a J. Bretová.

Další informace najdete na www.hiporehabilitace-cr.com.

plakát

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…