Den slezského norického koně 2012

Již třetím rokem vás firma Vítkovská zemědělská s.r.o. zve na chovatelskosportovní akci věnovanou, jak již sám název napovídá, chladnokrevným koním, především však slezskému norikovi, jež je v Klokočově u Vítkova již dlouho chován. Akce proběhne v sobotu 28. července 2012 přímo v areálu hřebčína a ekofarmy Františkův dvůr.

Zahájení proběhne v 11 hodin a jako první uvidíte chovatelskou ukázku, kde se vám představí klisny s letošními hříbaty, jež jsou všechna potomky hřebce 1443 Negir, který je od loňského roku v majetku firmy. Chovatelem tohoto hřebce je pan Miroslav Hrňa z Valašské Polanky.

Kromě tohoto hřebce se vám představí také další plemenní hřebci, které také později uvidíte ve vozatajské soutěži. Třetí skupinou koní budou koně nabízení k prodeji. Tato ukázka bude probíhat přímo ve dvoře hřebčína, kde bude také občerstvení, stánky s různým zbožím, např. produkty z kozího mléka, a také možnost jízdy na koni.

Hlavním bodem programu bude kombinovaná soutěž nazvaná Terénní jízda chladnokrevných spřežení skládající se z formanské jízdy a ovladatelnosti s kládou. Na tuto soutěž se přesunete na závodiště, které je trochu netypické, nachází se totiž přímo v neupraveném a nesrovnaném terénu. Závodní spřežení budou čelit nejen nástrahám terénu, ale také technické náročnosti trati. Mezi závodníky uvidíme velmi zkušené vozataje, jako jsou například bratři Jan a Milan Blizňákovi, Pavel Kaluža, Vladimír Hajtmar, Vladimír Kubíček a další. Tato soutěž je organizovaná za podpory Města Vítkova a Moravskoslezského kraje. První cenu sponzoruje právě Město Vítkov, vítěz si tedy domů odnese rovných devět tisíc korun. Celková finanční dotace do soutěže je také díky Moravskoslezskému kraji rovných dvacet tisíc korun. Věříme, že díky všem těmto aspektům se můžete těšit na velmi napínavé a dramatické klání.

Po vyhlášení vítěze vás zveme zpět do dvora na volnou zábavu.

Přijďte s námi podpořit chlaďase! Těšíme se na vás.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…