Den slezského norického koně

24. 8. 2011 Jana Voráčková Autor fotek: Helena Görnerová

V Klokočově se koná již druhý ročník závodů chladnokrevných spřežení včetně chovatelské ukázky Hřebčína Františkův Dvůr. Tento den je věnovaný poctě plemenu slezský norik, které je genetickým zdrojem České republiky a neoddělitelnou součástí tohoto kraje.

V sobotu 27. 8. 2011 v 11:00 vás srdečně zveme do hřebčína Františkův dvůr.

Jan BlizňákPo slavnostním zahájení bude následovat chovatelská ukázka přímo v areálu hřebčína. Představí se vám plemenní hřebci tohoto plemene i letos narozená hříbata. Hlavním bodem programu je podobně jako loni Terénní jízda chladnokrevných spřežení, která je v letošním roce bohatší a uzpůsobená zejména pro atraktivnější podívanou pro diváky. Na stejném místě bude následovat ovladatelnost spřežení s kládou.

Celý závod proběhne opět v neupraveném a velmi nerovném terénu s přírodními průjezdy a překážkami. Tentokrát jsme závodníkům připravili hodně krkolomný a zamotaný kurz, jež dobře prověří spolehlivost a připravenost koní. Ovladatelnost s kládou se odehraje na stejném terénu, čímž se co nejvíce přiblíží tvrdé realitě při práci v lese.

Vzhledem k relativně vysokému počtu přihlášených závodníků (10 párů chladnokrevných koní) můžeme očekávat napínavý průběh závodu a sportovní zážitek pro každého obdivovatele jedinečných vlastností chladnokrevných koní.

Z loňského ročníku Dne slezského norického koněJídlo a pití bude zajištěno po celý den v restauraci Černý Kohout, jež je součástí dvora. Vařit pro Vás bude executive chef Vojtěch Petřík, těšte se tedy na vybrané pochoutky z mistrovy kuchyně. Pro všechny je jako doprovodný program zajištěno svezení na koni nebo jízda kočárem, taženém jak jinak než slezskými noriky. Po skončení závodu vás bude bavit živá hudba v podání známé ostravské kapely Šajtar, a proběhne také slosování zakoupených programů, v němž tři vylosovaní obdrží hodnotné poukazy na využití služeb Hřebčína Františkův Dvůr.

Přijďte s námi fandit chlaďasům! :) Těšíme se na vaši návštěvu.

Pod článkem najdete pozvánku v PDF.

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…