Další cvičitelský kurz pro všechny

AKTUALIZACE: Poslední možnost se přihlásit! // Pro zájemce, kterým utekl jarní termín kurzu Cvičitel - instruktor - pro všechny, se pro velký zájem otvírá další turnus: srpen - září 2012.

AKTUALIZACE 10.7.

Poslední šance se přihlásit na kurz Cvičitel - instruktor - pro "všechny" 2012 - do 25. 7. 2012!

Cvičitel - instruktor - pro „všechny" 2012
westernová i anglická „verze" - pro velký zájem se další kurz otvírá od srpna

Kromě sportovního - závodního - jezdectví se v současné době rozvíjí rekreační a hobby jezdectví a k rozvoji cestovního ruchu přispívá stále více aktuální agroturistika. Roste poptávka po odborně proškolené pracovní síle, neboť množící se počty úrazů mají většinou původ v neznalosti a neodbornosti.

HYJÉSoučasné vzdělávání v České jezdecké federaci - cvičitel jezdectví - je zaměřeno ke sportovnímu jezdectví - přípravě jezdce pro závodní činnost, podmínkou je jezdecká licence ČJF. Praktická zkouška (drezura „L" a parkur) je však pro uchazeče, kteří se chtějí věnovat jen rekreačním a hobby jezdcům velmi obtížně splnitelná - předpokladem k úspěšnému absolvování je uchazeč se sportovní ambicí a dobrý, jezdecky vzdělaný kůň.

Na základě pozitivního ohlasu po konání pilotního kurzu v roce 2010 v jezdeckém areálu JK DERBY v Bohuňovicích hodlá toto zařízení vypsat v roce 2012 vzdělávací kurzy pro nezávodící jezdeckou veřejnost, mající zájem o vzdělání a poté spolupráci při přípravě jezdců ve výcviku v jízdě na koni v turistických jízdárnách, soukromých rančích a pod. Na základě zájmu je možné otevřít i kurz pro příznivce westernového ježdění, zaměřený na tuto disciplinu na turistických jízdárnách, soukromých rančích a pod.

Podmínkou účasti v kurzu je věk min. 18 let a základní teoretické a praktické znalosti v jezdectví - jezdecká licence ČJF není podmínkou.
Kurz je zajištěn vysoce odbornými lektory. Absolvování kurzu - 170 hodin (výuka teoretická a praktická) formou víkendového studia (so + ne) je ukončeno zkouškou před komisí. Zkouška se skládá z části teoretické (písemný test a ústní zkouška) a praktické - (pro anglický styl: drezura st. Z a parkur do 80 cm - jako zkouška vedení a ovládání koně, pro westernový styl: předepsaná úloha reining), dále vedení výcvikové hodiny a
lonžování koně se začátečníkem.

Absolventi kurzu jsou schopni vést výcvik v jízdě na koni v anglickém nebo westernovém stylu na jízdárně i v terénu, pro rekreační a hobby ježdění, a pro agroturistiku za dodržení zásad bezpečnosti. Kurz je vhodný také pro osoby, které zajišťují přípravu a vedení koní v hiporehabilitaci jako základní vzdělání pro navazující speciální kurz v této oblasti.
Na základě Osvědčení o rekvalifikaci (vhodné též pro uplatnění uchazečů o zaměstnání,kteří jsou v evidenci Úřadu práce) lze požádat o vydání živnostenského listu (vázaná činnost).
Kvalifikace nebude vyznačena v licenci ČJF.

Vzdělávací kurz II. /2012 bude vypsán v termínu:
srpen - říjen v JK DERBY v Bohuňovicích u Olomouce po 6 víkendů

Praktickou část vzdělávání lze absolvovat na vlastním koni,nebo v omezeném počtu je možné zapůjčení koně.
Kurzu je možné se účastnit v rámci REKVALIFIKACE ÚŘADU PRÁCE.
Kontaktujte váš Úřad práce, rádi vám poradí.

Další informace a přihlášky: enesnalova@draci.cz nebo tel. 604 176 856,
Přihlášky zasílejte do 25. 7. 2012 a další komunikace bude vedena s potencionálními zájemci přes e-mail: - rozpis jednotlivých víkendů a další
informace.

Pod článkem najdete kompletní pozvánku.

Podobné články
100+1

Společnost Pony Express doručovala poštu jen 18 měsíců, pak musela zavřít krám. Proč zkrachovala jízdní pošta, když dokázala zdolat trasu od jednoho…

Idnes.cz

Stejně jako loni byla největší hvězdou mezi českými biatlonisty. Vyhrála vytrvalostní závod v Östersundu a ve stejné disciplíně získala malý glóbus.…