CSFHO zve: Příprava fríského koně na svod a IBOP test

27. 5. 2016 Tisková informace

Czech & Slovak Friesian horse organization zve zájemce na seminář o přípravě fríského koně na svod a IBOP test, který proběhne 4.-5. června 2016 v JŠ Equus Kinsky v Hradištku u Sadské.

CSFHO pro vás připravila seminář zaměřený převážně na IBOP test. Co je to IBOP test? A co je jeho hlavní myšlenkou?

V první řadě musíme podotknout, že IBOP test není drezurní úloha a nemělo by se k němu takto přistupovat. IBOP test je zkouška vhodnosti daného koně ke sportovním účelům. Příprava koně k IBOP tesu je specifická a individuální. Každý kůň je jiný, a proto i trénink koně k IBOP testu je nutné tomuto přizpůsobit.

V posledních letech jsme bohužel zaznamenali ataky ze strany komisařů, a to převážně na téma jezdci. Hlavní výtkou komisařů bylo přílišné ježdění koně rukama a s tím související nedostatečná lehkost. Koně příliš používali přední část a málo zapojovali záď.

 Jelikož bychom rádi poskytli dostatečné množství informací a případně pomohli našim jezdcům a chovatelům zlepšit jejich výkony, oslovili jsme známého drezurního jezdce a trenéra pana Sybrena Minkemu. Pan Minkema naše pozvání přijal a abychom zvládli více účastníků semináře, pomáhat mu bude jeho partnerka Jolanda Schreuder, taktéž známá holandská drezurní jezdkyně.

Pan Minkema pracuje s frískými koňmi již mnoho let. Je to nejen výborný drezurní jezdec, jezdící koně na úrovní Grand Prix, pacující i s mladými koňmi, ale připravuje i hřebce na 70denní test. Pracuje s koňmi i v zápřahu, kde také exceluje. Pan Minkema je bývalý komisař KFPS. Vlastní obchod s jezdeckými potřebami, který má licenci k prodeji a pasování sedel anglického výrobce "Fryso". Pan Minkema je odborníkem na fríské koně, a to v každém úhlu pohledu.

Na tomto semináři se bude pan Minkema věnovat jezdcům a jejich koním jak pod sedlem, tak jim také ukáže, jak jejich koně správně trénovat, aby byli v co nejlepší kondici jak na svod, tak samozřejmě na zkoušku IBOP. V teoretické části semináře se bude zabývat i krmnou dávkou a celkovým managementem koně. A v neposlední řadě může posoudit a poradit ohledně pasování sedel, jelikož dobře padnoucí sedlo je základ.

Doufáme že tento seminář bude pro vás velkým přínosem a těšíme se na vaši účast.

Výbor CSFHO

Přihlášku naleznete v příloze pod článkem.

Podobné články

Martina Drásalová a vytrvalost. Nerozlučná dvojice. Co Martinu čeká v letošní sezoně? Kam míří a zamíří? A jaké byly její jezdecké začátky?

Arabská klisna Echoquette, kterou Guinessova kniha rekordů oficiálně uznala jako nejstaršího koně na světě, uhynula ve věku 36 let a 222 dní.