Český drezurní pohár na závodišti v Pardubicích již tento víkend

První prázdninový víkend bude na Dostihovém závodišti v Pardubicích vyhrazen drezuře. V sobotu 4. července a v neděli 5. července se zde bude konat Český drezurní pohár Chance a.s.

Letošní ročník má ve svém programu deset kvalifikačních soutěží. Odstartoval v polovině dubna na Císařském ostrově v Praze, kde se zároveň uskuteční finále ve dnech 25. až 27. září. Pardubický závod je pátým v pořadí.

Závod v Pardubicích bude probíhat na pískovém kolbišti. Po oba dny se na něm uskuteční šest soutěží. Čtyři z nich jsou součástí Českého drezurního poháru - dvě v kategorii Novice Cup a dvě v kategorii Top Ten Cup.

„Soutěže se mohou zúčastnit i jezdci nižší úrovně, kteří tak budou mít možnost závodit s českou špičkou," uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer Dostihového spolku Pardubice.

V sobotu se na kolbišti uskuteční 67 startů. V neděli jich bude 53. „Závodu se zúčastní tuzemská špička, lépe jsou obsazeny vyšší soutěže. V nižších je menší účast," uvedl Grodl.

Program po oba dny bude začínat v 9.30 hodin. Diváci mají vstup zdarma.

Podobné články

Vánoce se blíží a vy stále marně pátráte po tom pravém dárku pro kamaráda, který má koně rád víc než cokoliv jiného. Není divu. Může to být docela…

Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…