Český drezurní pohár na závodišti v Pardubicích již tento víkend

1. 7. 2009 Dušan Korel

První prázdninový víkend bude na Dostihovém závodišti v Pardubicích vyhrazen drezuře. V sobotu 4. července a v neděli 5. července se zde bude konat Český drezurní pohár Chance a.s.

Letošní ročník má ve svém programu deset kvalifikačních soutěží. Odstartoval v polovině dubna na Císařském ostrově v Praze, kde se zároveň uskuteční finále ve dnech 25. až 27. září. Pardubický závod je pátým v pořadí.

Závod v Pardubicích bude probíhat na pískovém kolbišti. Po oba dny se na něm uskuteční šest soutěží. Čtyři z nich jsou součástí Českého drezurního poháru - dvě v kategorii Novice Cup a dvě v kategorii Top Ten Cup.

„Soutěže se mohou zúčastnit i jezdci nižší úrovně, kteří tak budou mít možnost závodit s českou špičkou," uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer Dostihového spolku Pardubice.

V sobotu se na kolbišti uskuteční 67 startů. V neděli jich bude 53. „Závodu se zúčastní tuzemská špička, lépe jsou obsazeny vyšší soutěže. V nižších je menší účast," uvedl Grodl.

Program po oba dny bude začínat v 9.30 hodin. Diváci mají vstup zdarma.

Podobné články

Knižní dárečky – a hlavně ty s koňskou tematikou – jsou u vás Equichanneláků velice oblíbené. A my to víme, proto jsme si pro vás připravili milé…

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.