Čarodějnice nejezdí jen na koštěti...

4. 5. 2011 Vít Kršul Autor fotek: Vít Kršul

Čarodějkám z okolí ranče Apollo u Vodňan se letos dostalo nebývalého privilegia: Mohly si splnit poslední přání!

A co jiného by jím mohlo v jejich případě býti, než projet se na svém koni! Rozkřikla se ta zpráva i po okolních slujích a chaloupkách na kuřích nožkách a na akci sjelo se celkem 21 čarodějnic na koních s početným doprovodem. Atmosférou nechalo se zlákat i několik mužských čarodějů, kteří se na jízdu vydali, riskujíce záměnu s dámou a následné upálení.

Společně všichni podnikli dvouhodinovou jízdu přes vesnice Stožice a Pražák. Cestou honily se čarodějnicím nad hlavou hrozivé mraky, společným působením kouzelným podařilo se je však v bezpečné vzdálenosti udržeti, nežli poslední jezdec na ranči přístřeší našel.

Jízda čarodějnic JK Apollo

Pro malé čarodějníky bez koní byl po dobu jízdy připraven na ranči zábavný soutěžní program.

Návratem čarodějů skončily hry a nebe se rozbouřilo. Za pár (desítek) minut však slunce znovu vykouklo. Rozjasnily se i tváře účastníků akce, zejména když na stole se jídlo a pití objevilo a prasátko na rožni bylo zralé k porcování.

Rodina ChlumskýchPo občerstvení nastala slavnostní chvíle - vyhlášení soutěže o nejkrásnější čarodějnici, kterou vyhrála rodina Chlumských. Porota však měla úlohu nelehkou. Pochvalné uznání zaslouží i mnoho dalších čarodějnic, jako např. Olga, Honza s Jitkou nebo Lucka.

Večer program pokračoval tradiční zábavou u ohně.

Akce se velice vydařila a všichni se již těšíme na příští ročník. Nejbližší akcí, na kterou se členové klubu i veřejnost může těšit, je 7.5.2011 Svěcení koní na nedalekém hradě Helfenburk u Bavorova.

Jste zváni :o)

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…