ANKETA Nejkrásnější kůň 2011: westernová plemena - ještě můžete hlasovat!

16. 6. 2011 Ing. Jiří Křepelka Autor fotek: archiv autora a pořadatelů

POSLEDNÍ ŠANCE HLASOVAT DO ČTVRTEČNÍ PŮLNOCI // Máme za sebou krasavce malé, těžké i barokní, nyní se představují zástupci tří zámořských plemen - westernových. Vyberte z nich toho, který se vám nejvíce líbí, a dejte mu v anketě na titulní straně hlas!

Nezapomeňte, že hlasování o nejkrásnějšího koně ČR westernových plemen končí o půlnoci 30. června 2011. Dejte i vy svůj hlas westernovému koni, který se vám nejvíce líbí ze tří nabízených krasavců!

Do ankety se můžete zapojit snadno: stačí se přihlásit do systému (postup registrace a přihlášení do systému najdete v návodu) a na titulní straně vpravo pod kalendářem zakliknout v anketě koně, který se vám zdá být nejkrásnější.

Nehlasujte v diskusi pod článkem, takové "hlasy" nejsou platné a nezapočítávají se. Jediná možnost je kliknout po přihlášení na zvoleného koně v anketě na titulní straně.

Koně jsou do ankety nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech.

Na webu se postupně představí zástupci 25 nejpopulárnějších a nejrozšířenějších plemen, chovaných v České republice. Prezentace je připravena po divizích (skupinách): po této přijdou na řadu ještě westernová, orientální a sportovní teplokrevná plemena.

Portréty koní každé divize se „zdrží" na webu stejnou dobu (15 dní) a hlasovat o nich půjde jedině kliknutím.

Do finále postoupí 10 koní - ti nejlepší z divizí a čtyři další koně s nejvyššími preferencemi (počtem získaných hlasů). O pořadí finalistů pak rozhodnou opět hlasy uživatelů internetu.

Vítěz ankety a koně umístění na 2. - 4. místě budou představeni a dekorováni v Pardubicích na výstavě Koně v akci. Stane se tak v sobotu 3. září. Anketu pořádají Asociace svazů chovatelů koní a Dostihový spolek, a. s., Pardubice.

Westernová plemena - kandidáti divize:

Pro nejkrásnějšího koně této divize hlasujte od 16. do 30. června po přihlášení v anketě na titulní straně našeho webu, vpravo dole.

Appaloosa

1113 Besanson Behistom

Hřebec, strakoš (leopard), nar. 2004

Chovatel: Alena Homolová, Hříměždice
Majitel: Jindřich Volný, Karlovy Vary

Hřebec v typu moderního sportovního AQH, specializován pro nekontaktní dobytkářské discipliny.
Reserve International High Point 2010, finalista International Top Ten 2006, 2010, 2 x Grand Champion Stallions EU ApHC Congress,1x Reserve Champion Stallions EU ApHC Congress, Grand Champion Stallions 2010 CZ, Champion Most Colorfull At Halter Open CZ, ApHC Champion CZ 2007, 2008, 2010, ApHC CZ Champion Cattle Horse 2008, 6 x 1. místo Halter Stallions EU ApHC Congress, 3 x 1. místo Halter Stallions Open, 2 x 1. místo Most Colorfull At Halter Open.

appaloosa - 1113 Besanson Behistom

Paint horse (American Paint Horse)

1393 Emphys Dancing King

Hřebec, strakoš (tobiano), nar. 2007

Chovatel: Dr. Angelika Freitag (Německo)
Majitel: Petra Svejkovská, Ranč Radana,Veselé


Mladý hřebec importovaný z Německa si teprve buduje svou sportovní a chovatelskou kariéru. U tří různých amerických rozhodčích byl oceněn velmi vysoko v hodnocení exteriéru, a v letech 2009 a 2010 se stal nositelem titulu Amateur Grand Champion Stallion.

paint horse - 1393 Emphys Dancing King

Quarter horse (American Quarter Horse)

1522 Great Little Step

Hřebec, isabela (palomino), nar. 2007

Chovatel: Larry & Lesli Woods, Edmond, Oklahoma (USA)
Majitel: Roman a Eliška Zimmermannovi, Zalešanský mlýn, Zalešany

Hřebec se všemi typickými znaky plemene, představitel současné moderní reiningové linie.
Jeho otec Wimpys Little Step dosáhl dosud nejvyššího skóre v historii NRHA Futurity USA, sestra Wimpys Little Chic jako jediná v historii NRHA získala Trojkorunu (vítěz Futurity, Derby a NRBC) a dosud vede žebříček výher v NRHA USA.
AQHA Grand Champion Stallion (2011) - AQHA World Show Qualifier, 3 x 1. místo AQHA Halter Yearling Stallions (2008), 1. místo ČJF Reining Futurity (2010), 1. místo AQHA Halter Aged Stallions Open (2011), 1. místo AQHA SB/ Hackamore Open Reining (2011)
V chovu působí od letošního roku.

quarter horse - 1522 Great Little Step

Upozornění:
Czech Quarter Horse Association se rozhodla reprezentanta plemene neurčit a doporučila pořadatelům ankety, aby kontaktovali chovatele koní sami, podle vlastního uvážení.

Podobné články
Deník

Zanedbané a podvyživené psy, koně a další zvířata odvezli koncem letošního srpna z Křižovatky na Chebsku od jejich majitelky Lenky Spáčilové zástupci…

Idnes.cz

Pomůcky pro strojírenství, stavebnictví i automobilový průmysl dnes už celkem běžně vznikají za pomoci 3D tisku. Jakub Ševčík na 3D tiskárně vyrábí…