2. ročník dětské výtvarné soutěže „Namaluj si koně“ začíná

3. 5. 2010 Dušan Korel

Dostihový spolek, a.s. Pardubice vyhlašuje druhý ročník dětské výtvarné soutěže „Namaluj si koně“, pro niž byla tentokrát zvolena dostihová tématika. Je určena pro žáky základní škol z Pardubic a je rozdělena do dvou kategorií – pro první a pro druhý stupeň ZŠ.

Do loňského prvního ročníku se zapojilo třináct pardubických škol a sešlo se téměř 700 obrázků. „Byli jsme překvapeni velkým zájmem i kvalitou výtvarných prací," řekl Jiří Kunát, ředitel Dostihového spolku.

Letošní soutěž se uskuteční v roce, v němž se poběží jubilejní 120. Velká pardubická České pojišťovny. Proto jako téma byly zvoleny dostihy. Aby byl obrázek zařazen do soutěže, musí se na něm objevit dostihový motiv a kůň. Žáci mohou zvolit libovolnou výtvarnou techniku a mohou je malovat také v rámci školní exkurze na pardubickém závodišti.

Uzávěrka soutěže bude 30. června. Zaslané práce bude vyhodnocovat tříčlenná porota složená ze zástupců Dostihového spolku Pardubice, Magistrátu města Pardubice a Kulturního centra Dubina.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční na závodišti v pátek 3. září v zahajovací den mezinárodní výstavy Koně v akci. Vyhodnoceni budou autoři tří nejlepších prací v obou kategoriích, kteří získají diplomy a věcné ceny. Nejlepší díla budou vystavena v rámci této třídenní akce na tribuně D na pardubickém závodišti a poté ještě v AFI Palace v Pardubicích.

Propozice soutěže jsou na www.pardubice-racecourse.cz/namaluj-si-kone.html

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…