Proběhlo MČR v disciplíně Working Equitation

13. 9. 2018 Klára Maternová Autor fotek: Kateřina Vojáčková, Jaroslav Polcer

Mistrovství Working Equitation Česká republika 2018 se konalo ve dnech 31.8.-1.9.2018 v luxusním areálu Královický dvůr. Své síly přijelo poměřit 31 jezdeckých dvojic v kategoriích dětí, juniorů a seniorů. Dále byly k vidění soutěže týmů ve složení děti + junioři a týmy seniorské. Pro mistrovství byly vypsány výkonnostní třídy Z, L a S. Zatímco pátek Královický dvůr ovládly především drezurní testy, sobota se nesla ve znamení testů ovladatelnosti a rychlosti.

V kategorii dětí soutěžilo osm dvojic, kde v drezurním testu i testu ovladatelnosti suverénně zvítězila Kristýna Maternová s Gin Tonicem a stali se tak mistry České republiky.
Johana Zelená s koněm Rigolo se po vydařeném testu ovladatelnosti vyšplhala na krásné druhé místo. Stupně vítězů doplnila nadějná jezdkyně Alice Weinfurtová na koni Gabriel.

Pětice juniorských jezdkyň měla velmi vyrovnané výkony a po nelehkém boji se mistrem České republiky stala Barbora Pleskačová s kladrubským vraníkem Sacramoso Margeta XIII-20, sehraná dvojice, která se účastnila letos v srpnu mezinárodních závodů v Rakousku. Jindra Kučerová s klisnou Lidka 2 nakonec obsadila druhou příčku. Třetí místo zaslouženě patřilo Tereze Pekárkové s koněm Orfeus. Junioři předvedli velmi pěkné výkony a současným seniorům budou v příštích letech velkou konkurencí.

Seniorské kategorie se účastnilo šest dvojic. Paleta plemen koní byla opravdu pestrá a po velmi vydařeném výkonu v drezurním testu i testu ovladatelnosti si titul mistrů České republiky pojistili nejrychlejším časem v testu rychlosti Břetislav Růžička s Legolasem.
Skvěle zajetým testem ovladatelnosti si druhou příčku zajistila Tereza Slabá s pony hřebcem Dollom Valmont. Trojici nejlepších doplnila Šárka Kopecká se svým lusitánem Gin Tonicem.

V týmové soutěži dětí a juniorů nenašel přemožitele tým s názvem „Seven Eyes“ Kristýna Maternová spolu s Jindrou Kučerovou. Druhou příčku obsadil tým „Black and white“ ve složení Alice Weinfurtová a Barbora Pleskačová. Bronz získal tým „TDM“, jmenovitě Daniel Jiříček, Magdaléna Janoušková a Tereza Pekárková.

V seniorské soutěži týmů nejvyšší příčku obsadil „GrePaChest“ Tereza Slabá, Veronika Slavíčková a Alice Jiříčková, který porazil tým „Středočešky“ Babeta Melčová, Lenka Nováková, Tereza Slabá, která tentokrát sedlala svou klisnu Ediene. Místo třetí obsadil „RaKo tým“ ve složení Šárka Kopecká, Renáta Veverková a Jana Viedemannová.

Po skončení závodu a slavnostním vyhlášení se ještě někteří jezdci na svých koních zúčastnili v rámci každoročních Královických slavností a dožínek jezdecké show, kde mohli diváci sledovat adrenalinem nabitý souboj osmi dvojic v podobě vyřazovacích paralelních rychlostních testů. Do finálové jízdy se proti sobě postavila dvojice Jindra Kučerová, která sedlala kříženku hucula a fjorda Leontýnu, a Šárka Kopecká na svém lusitánovi Gin Tonicovi, která se po strhujícím souboji stala nakonec absolutní vítězkou této rychlostní zkoušky.

Poděkování za vydařené mistrovství patří všem zúčastněným, organizátorům, sponzorům, mediálním partnerům a v neposlední řadě hojnému počtu diváků, které neodradilo ani sobotní „uplakané“ počasí.

V současné době je již znám termín a místo konání MČR WEČR 2019. Na příští rok se také plánují národní závody s mezinárodní účastí a další akce. Ještě letos máte šanci se zúčastnit seminářů, závodu nebo slavnostního uzavření sezony.

Podobné články

Podzimní víkendy ke konci září jsou tradičně obdobím, kdy spolek Czech Society for Working Equitation pořádá mezinárodní závody Working Equitation:…

Deník

První zářijový víkend patřil v areálu Královický Dvůr tradičně už 5. ročníku Mistrovství České republiky v disciplíně working equitation, na kterém…