Ohlédnutí za sezónou WEČR 2018

13. 1. 2019 Barbora Svobodová Autor fotek: archiv WEČR

Ustavující schůze spolku Working Equitation Česká republika, z.s. proběhla 22. května 2018 a od té doby proběhlo velké množství akcí. Přinášíme ohlédnutí za loňským WE rokem.

Sezonu odstartovaly červnové závody ve stáji Tamare Ptice, kde se předvedlo 33 soutěžních dvojic v otevřené soutěži i národních soutěžích třídy Z a S. Ve Rtyni nad Bílinou se uskutečnily jezdecké hry, které si užily převážně děti a začínající jezdci. Dvoudenní závody proběhly v areálu Chov koní Tasov, kde se jezdci utkali v soutěžích od třídy pro děti s vodičem až po pokročilou. Poprvé si také mohli workingoví jezdci v ČR vyzkoušet nově založenou lehkou třídu. Po posledních kvalifikačních závodech ve Vinařicích již bylo známo, které soutěžní dvojice se mohou zúčastnit Mistrovství WEČR 2018.

Vyvrcholení sezony - MČR proběhlo v luxusním jezdeckém areálu Královický dvůr zároveň s oblíbenou akcí Královických dožínek. Jezdci zápolili ve třech kategoriích - děti, junioři a senioři v jednotlivcích i týmech, k vidění tak bylo velké množství různých workingových testů.

Závěrečné závody sezony v Hoštce byly už kvalifikačními na MČR 2019, ale počítaly se ještě do žebříčku 2018.

Kromě závodů se mohli jezdci účastnit i seminářů s českými školiteli v Pticích, Rtyni nad Bílinou, Zádolí a Korycanech. V listopadu nás navštívil i workingový evropský šampion a drezurní Grand Prix jezdec Vasco Mira Godinho, který v Masečíně rozdal cenné rady před zimní přípravou.

V listopadu proběhla první Členská schůze spolku, kde se mimo jiné zvolil staronový výkonný výbor a kontrolní komise. O Členskou schůzi byl obrovský zájem, důkazem byla vysoká účast členů. V předvánočním čase 8. 12. se workingoví příznivci sešli na slavnostním zakončení sezony 2018 v Mutějovicích. Téma večera prvorepubliková elegance mělo úspěch, návštěvníci se “vymódili” k nepoznání. Program začal proslovem předsedkyně spolku WEČR Šárky Kopecké a poděkováním sponzorům, po kterém se plynule přešlo k vyhlašování žebříčku WEČR 2018. Ten byl vyhlášen zvlášť pro kategorii Děti, Junioři a Senioři. Pro každou kategorii byl promítnut videosestřih z MČR 2018 a medailonky prvních třech umístěných, na vše se můžete podívat na Youtube kanálu spolku WEČR. Přítomní na prvních 10 místech žebříčku dostali růžičku na památku a první tři byli oceněni šerpou, pohárem s motivem spolku a kyticí.

A jak sezóna 2018 dopadla?

Vítězem výkonnostního žebříčku v kategorii Senioři se stal Břetislav Růžička ze Rtyně nad Bílinou s koněm Legolas (15letý český teplokrevník), stříbrnou pozici obsadila Babeta Melčová s koněm Bankiet v těsném závěsu se Šárkou Kopeckou s koněm Gin Tonic.

Juniory ovládla Jindra Kučerová z Peruci s koněm Lidka 2 (12letá teplokrevná klisna), na 2. místo se vyšplhala Barbora Pleskačová s koněm Sacramoso Margeta XIII-20 a bronzové místo získala Natálie Pánková s koněm Rivolta.

V kategorii Děti zvítězila s velkým náskokem Kristýna Maternová z Prahy s koněm Gin Tonic (9letý lusitano), 2. místo obsadila Johana Zelená s koněm Rigolo a 3. místo Alice Weinfurtová s koněm Gabriel.

Pro hosty byl také připraven veselý doprovodný program, o který se postaraly Kristýna Maternová se Šárkou Kopeckou a jezdkyně ze stáje Black Horse Dressage. Speciální cena předsedkyně výkonného výboru spolku WEČR “Anděl WEČR” dojala oceněnou Barboru Svobodovou.

Po formálnější části večera se plynule přešlo k zábavě za doprovodu kapely idealBand, která hrála až do rána, a někteří návštěvníci tak téměř protancovali střevíce. Na slavnostní vyhlášení přišlo přes 100 návštěvníků, akce se velmi zdařila a všichni se již nyní těší na další koncem roku 2019.

Podobné články

Podzimní víkendy ke konci září jsou tradičně obdobím, kdy spolek Czech Society for Working Equitation pořádá mezinárodní závody Working Equitation:…

Deník

První zářijový víkend patřil v areálu Královický Dvůr tradičně už 5. ročníku Mistrovství České republiky v disciplíně working equitation, na kterém…