Mistrovství Working Equitation ČR 2019 v Královicích již tento víkend

5. 9. 2019 Veronika Slavíčková Autor fotek: Kateřina Vojáčková

V jezdeckém areálu Královický Dvůr již zítra začíná vrcholná akce letošní sezony pro jezdce Working Equitation Česká republika. V mistrovských soutěžích se zde totiž rozhodne o letošních mistrech ve čtyřech kategoriích - děti, junioři, senioři a týmy.

Vedle mistrovských klání, kde se o tituly pro rok 2019 utkají děti v soutěži úrovně obtížnosti “L - lehká”, junioři v úrovni “S - střední” a senioři v úrovni “P - pokročilá” byly vypsány také rámcové soutěže úrovně “Z - základní” až “S - střední” a dále soutěž s vodičem “Mladý worker” určená pro nejmladší děti, které zatím samostatně nejezdí. Pro jezdce, kteří vyznávají bezudidlový styl ježdění na koni, pořádající spolek WEČR ve spolupráci s Českým bezudidlovým spolkem vypsal navíc otevřenou bezudidlovou ČBS soutěž úrovně “Z”.

Ve všech mistrovských kategoriích jsou přihlášeni loňští mistři a bude zajímavé sledovat, zda se jim letos podaří titul obhájit - v seniorech bude o obhajobu bojovat Břetislav Růžička s českým teplokrevníkem Legolasem, v juniorech Barbora Pleskačová s kladrubským hřebcem Sacramoso Margeta XIII-20 a v kategorii dětí Kristýna Maternová s lusitánem GinTonicem.

V mistrovské soutěži týmů se nám představí celkem 7 týmů složených ze soutěžících ve třídách Z, L, S a P. A jak je již ve workingu zvykem, fandit jistě budou nejen svým týmovým kolegům, ale i konkurenci! Letos to týmy pojaly opravdu vážně. Spousty z nich budou mít své vlajky, pokřik nebo stylové oblečení. Týmu TOP GUN dokonce popřál z Japonska Martin Šonka, kterého stejný víkend čeká boj o další titul mistra světa Red Bull Air Race. I jemu samozřejmě přejeme hodně sil a štěstí!

O vzrůstajícím zájmu o disciplínu working equitation v České republice svědčí počet přihlášených jezdeckých dvojic, kterých je celkem 65 a během třídenního klání se tak můžeme těšit na 119 jednotlivých testů, jelikož každá jezdecká dvojice podle zvoleného typu soutěže a úrovně obtížnosti absolvuje 1-3 testy (drezuru, test ovladatelnosti, test rychlosti).

Pestrost disciplíny working equitation bude divákům demonstrována mimo jiné prostřednictvím široké škály koňských plemen, která se v soutěžích představí. Uvidíte zde nejrůznější křížence, poníky, WPBR, haflinga, hucula, irského coba, shagya araba, PRE a lusitány, starokladrubského koně, lipicána, westernová plemena i anglické plnokrevníky, dále teplokrevníky české, slovenské, polské, německé, belgické… zkrátka každý si zde asi dokáže najít zástupce svého oblíbeného plemene!

Pro účastníky MČR pořadatelský tým na páteční večer naplánoval slavnostní večeři s programem, s promítáním a společnou zábavou. I pro diváky bude připraven zajímavý doprovodný program. Návštěvníci si mohou u stánku Decathlon vyzkoušet různé sportovní vybavení jako například koloběžky nebo si užít vystoupení WE hobby horsing.

V sobotu odpoledne se pak v místě konají Královické slavnosti a dožínky a diváci se mohou těšit mimo jiné na jezdeckou show. V rámci různých ukázek práce s koňmi nebude chybět ani krátké představení working equitation, kde si to rozdají jezdecké dvojice v paralelních jízdách. Určitě se přijeďte podívat! Během neděle budete mít možnost potkat v areálu chodícího bílého tygra, vlka a další z "Furries". Můžete si s nimi dokonce udělat fotku.

Na oficiálních webových stránkách spolku WEČR a ve facebookové stránce události jsou postupně přidávány aktuální informace k průběhu celé akce.

Pokud ještě nemáte program na víkend, přijďte si s námi užít tyto dny ve znamení zábavy a přátelské soutěživosti. Jedinečnou příjemnou atmosféru doprovázející naše závody můžete poznat jedině tak, že přijedete osobně a budete fandit s námi!

Sobotní a nedělní testy můžete sledovat díky EquiTV živě!

 

Podobné články

Disciplína working equitation se u nás poměrně rychle rozvíjí a získává stále více aktivních příznivců. Atraktivní disciplínu nám přiblíží další díl…

Disciplína working equitation se u nás poměrně rychle rozvíjí a získává stále více aktivních příznivců. Atraktivní disciplínu nám přiblíží další díl…