Další ročník mezinárodních závodů v disciplíně Working Equitation se blíží

6. 5. 2022 Redakce EQCH Autor fotek: Archiv WEČR

První mezinárodní závody disciplíny Working Equitation pod hlavičkou WEČR se kvapem blíží. Ve dnech 20. až 22. května bude Královický Dvůr u Slaného dějištěm Czech Summer Open 2022.

Letošní ročník Czech Summer Open bude výjimečný. Má totiž status mezinárodního kvalifikačního závodu pro Mistrovství světa 2022, které se bude konat v červenci ve Francii. Diváci tak budou moci vidět to nejlepší z této progresivně se rozvíjející disciplíny. „Závody proběhnou pod záštitou Středočeského kraje a bude to skutečně velká podívaná. Kvalitu závodu podtrhují mimo jiné i jména mezinárodních rozhodčích, kteří přijali pozvání posuzovat tento ročník Czech Summer Open. Jsou jimi totiž Charlotta Ström ze Švédska a Claudia Elsner Matos z Portugalska,“ říká předsedkyně WEČR Šárka Kopecká.

Ani letos organizátoři akce nezapomněli na atraktivitu závodu pro diváky a Czech Summer Open tedy opět bude mít bohatý doprovodný program. Pro diváky je připraveno vystoupení španělských koní, módní přehlídka jezdeckého oblečení značky Horse Spirit s 2. Vícemiss České republiky 2021 Valerií Vaňovou, vystoupení trikových jezdců. Těšit se můžete i na soutěže určené výhradně divákům, koutek s vizážistkou a v sobotu večer na velkolepou ohňovou show. Proběhne také dražba speciální podsedlové dečky, kterou do dražby věnovala společnost Equiservis, na níž se podepíší všichni účastnící se zahraniční jezdci.

Czech Summer Open je tradičně spojen s charitativními akcemi. Letošní ročník se organizátoři pokusili propojit s aktuálním děním a připravili pro tuto akci speciální e-shop, který naleznete na webu závodu Czech Summer Open. Výtěžek z prodeje e-shopu, a také výše zmiňované dražby, bude věnován koním zasaženým válkou na Ukrajině a půjde na charitativní účet Ukrajinské jezdecké federace. 

Dorazte tedy ve dnech 20. až 22. května do Středočeských Královic! Atmosféru Czech Summer Open nelze popsat. Tu musíš zažít!

278911859-702517751096378-2510296083442322687-n.jpg

Podobné články

Na EQUICHANNELu jsme vás zvali na víkend 15. – 17. října do LOWE Obořiště. Slibovali jsme, že uvidíte to nejlepší, co se dá v České republice z…

Ve dnech 15. až 17. října 2021 bude v České republice k vidění to nejlepší z evropského Working Equitation! Čeká nás III. Pedro Torres Academy Cup…