1. celostátní setkání Working Equitation v České republice

10. 1. 2011 Marie Vargová

V letošním roce začínáme v České republice pořádat soutěže Working Equitation = tradiční pracovní ježdění. Zveme vás na 1. celostátní setkání ohledně této disciplíny do Pardubic, jež se bude konat 5. února 2011 v 11 hodin ve společenském sále Magistrátu města Pardubic.

Disciplína Working Equitation navazuje ve všech zemích na tradiční ježdění v dané oblasti a je příležitostí porovnání různých plemen koní a jezdeckých stylů. A nejen to.

Jde o zajímavou disciplínu, založenou na tradičním ježdění v každé zemi. Je složena ze 3-4 částí: drezurní test, test ovladatelnosti s překážkami, test rychlosti s překážkami a v týmových a mezinárodních soutěžích je zařazen test s telaty. V zemích, kde jsou tyto soutěže pořádány, se jich účastní děti i dospělí, amatéři i profesionálové, zdraví i handicapovaní jezdci.

WE

Protože počítáme s vysláním týmu na mezinárodní závody a na mistrovství Evropy v prosinci 2011 do Francie, je třeba rozhodnout o výstroji a oblečení jezdců. Disciplína Working Equitation byla vytvořena s cílem podpory různých typů jezdectví v zemích, kde se tradičně využívají koně k práci v zemědělství. Cílem je zachovat a udržovat nejen tento druh jezdectví v každé zemi, ale i různé tradice, jezdecké oblečení a vybavení, jež tvoří součást národní kulturní tradice jednotlivých zemí. Proto bych ráda poprosila všechny o spolupráci (nejen v tomto rozhodnutí), protože jsme názoru, že rozhodnutí o tom, co je tradiční a v čem a s čím jezdit, by nemělo být v rukou jen pár nadšenců, ale mělo by o tom být rozhodnuto v rámci celé republiky.

Ráda bych Vás proto pozvala na 1. celostátní setkání ohledně této disciplíny do Pardubic, jež se bude konat 5. února 2011 v 11 hodin ve společenském sále Magistrátu města Pardubic (Pernštýnské náměstí 1, Pardubice).

Program setkání:

  • seznámení s disciplínou
  • národní a mezinárodní pravidla
  • promítnutí oficiálního videa o Working Equitation
  • rozhodnutí o národním oblečení jezdců a výstroji koní
  • informace o vzdělávání a školení rozhodčích, mezinárodní spolupráci, možném vstupu do FEI, atd.

Prosím o potvrzení Vaší účasti do 20. ledna 2011.

Marie Vargová, jednatel Via elegans, kontakt: vargova@viaelegans.cz

Redakční TIP: http://www.workequitation-wawe.com/

Pracovní skupina na Facebooku: Working Equitation Czech Republic

WE

Podobné články

Již čtvrtým rokem ve dnech 29. 9. – 02. 10. 2022 pořádal spolek Czech Society for Working Equitation (CSWE) ve spolupráci s Pedro Torres Academy…

Podzimní víkendy ke konci září jsou tradičně obdobím, kdy spolek Czech Society for Working Equitation pořádá mezinárodní závody Working Equitation:…