Slide & Smile 2005: představujeme NRHA Lawson Bronze Trophy

20. 10. 2005 Jaroslav Havlík Autor fotek: archiv autora

Již tuto sobotu, 22.10.2005, bude areál Nová Amerika u Jaroměře hostit špičkové evropské reiningové jezdce. Poprvé budou mít možnost v ČR soutěžit o nejprestižnější z reiningových trofejí - NRHA Lawson Bronze Trophy.

Jak jsme vás již informovali 26. září (viz článek "Slide & Smile 2005" - reiningová "Formule 1" v Čechách), soutěž je organizována dle přesných regulí NRHA a jede se nejen o prestiž a zajímavé finanční dotace, ale i jedinečné, typické sošky.

Bronzová soška jezdce v okamžiku sliding stopu, reiningovém manévru, který je koncentrací napětí, dynamiky, pružnosti a ladnosti, přitahuje již řadu let pozornost nejlepších reiningových jezdců na celém světě. Každý touží vlastnit právě tuto trofej.

Až do této doby byl v České republice jediný vlastník této vzácné sošky, pan Pavel Máliš z PB ranche, za výkony jeho reiningová klisny Cee Bee Boogie v Kanadě. Podaří se některému z našich jezdců získat další? To se dozvíme již tuto sobotu. Nebudou to mít jednoduché, ČR v ten den přitahuje pozornost evropských reiningových špiček.

Na fotografiích vám představujeme skutečnou podobu trofejí, jedná se o autentické trofeje, které budou v sobotu předány vítězům příslušných soutěžních tříd.

Příbuzné články:

Související odkazy:

  • NRHA.cz - organizace založená pro pořádání soutěží NRHA v České republice
  • Reining.cz - server, specializovaný na reining

Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…