Šesté kolo NRHA Uniga Czech Cupu – Hattrick na ranč Lucky Valley

16. 9. 2009 Kateřina Dziadková Autor fotek: Kateřina Dziadková

V sobotu 12. září se v Kozlovicích konalo letošní poslední kolo reiningového seriálu NRHA Uniga Czech Cup. K rozhodování byla znovu pozvána rakouská rozhodčí Hilde Jarc, která jezdcům neodpustila žádnou chybu. Nejvyšší dosažené score bylo 70,5 bodu, a to v Pewter Bronze Trophy Non Pro i Open.

Na závěr sezóny jsme mohli vidět pěkné jízdy i nové tváře v soutěžích NRHA. V celkem 8 třídách se představilo 59 soutěžních dvojic. Do Beskyd přijeli jezdci známých jmen, jako např. Týralová, Orel nebo Machalík, některé jsme letos na závodech příliš často nevídali, a pro Kristýnku Kleiblou a Barboru Julinovu byly tyto závody premiérou.

Monika JulinováSkvělý hattrick se povedl týmu ranče Lucky Valley a do Zádveřic putovaly hned tři cenné trofeje. Třídu Limited Non Pro vyhrála Monika Julinová s klisnou Smart Reminic Chic, Karel Barotek získal plaketu v Limited Open. Nejmladší členka týmu, Barbora Julinová, startovala na závodech NRHA poprvé. Pěknou jízdou v Youth 14 - 18 zajistila pro svůj tým třetí vítězství.

Dobrou formu převedl i hřebec Mia Shiner, když se svou majitelkou Petrou Hoferkovou vyhrál třídu SBH 5&under Open a s Pavlem Orlem pak hlavní soutěž dne Pewter Bronze Trophy Open.

Jednotlivé třídy byly velmi vyrovnané a mezi jednotlivými umístěnými byl často jen rozdíl 0,5 bodu.

Ve třídě SBH 5&under Open startovalo 9 dvojic. Za vedoucí Petrou Hoferkovou s hřebcem Mia Shiner (67,5) se na 2. místě umístil Hynek Fister s tříletou klisnou Sheza Ninos Chex (67), třetí pak byli se shodným score 66,5 Karel Kubata (Funny Face Miss) a Klára Šalková (Sayos Shining Chex).

Ve třídě Limited Non Pro se za Monikou Julinovou (score 68) umístili shodně na 2. místě Ondřej Slamjak (Smart Little Joker) a Jonáš Bujnoch (SK Smart Boomernic).

Ve třídě Limited Open dosáhl Karel Barotek s hřebcem Remedys Moonshine na score 70 bodů, 69,5 bodu získala druhá Helena Týralová s AP Colonel San Chico, třetí byl znovu Karel Barotek se svým druhým koněm, tříletým Lucky Tari Starlight a Hynek Machalík, který předváděl Vintage Choice (69).

Jonáš BujnochVe třídě Rookie si Jonáš Bujnoch zkusil, jak se mu podaří sehrát se svou novou partnerkou Peppy Gun Rose. Jonáš má tuto klisnu zapůjčenou na ME v reiningu, které se koná za necelý měsíc v Kreuthu. A zdá se, že se sehráli dobře. Třídu Rookie vyhráli se score 68,5 bodu, druhá byla Sylva Krčmářová s Chic Power Stroke (67) a třetí Miroslav Doležal s KR Happy Hour (66).

Ve třídě Youth 13&under zachránila barvy domácích svým vítězstvím Brenda Lesniczáková s NA Smartin Daughter, Youth 14- 18 vyhrála Barbora Julinová s Ima Dancin Dun It (68).

Vyrovnané jízdy předvedli jezdci v Pewter Bronz Trophy Non Pro. Helena Týralová s AP Colonel San Chico vyhrála se score 70,5 bodu, 2. místo obsadil Milan Orel s OH That Whiz (69,5), na třetím se shodně umístili Katka Strakošová s Brooks Legacy a Jonáš Bujnoch s SK Smart Boomernic (69).

Ještě menší rozdíly byly v hlavní třídě Open. Pavel Orel s hřebcem Mia Shiner zajel jízdu rovněž ohodnocenou 70,5 body, score 70 obdržela od rakouské rozhodčí Klára Šalková s Brooks Legacy a Helena Týralová s Chicem. 4. místo obsadil Karel Barotek s Remedys Moonshine se score 69,5 bodu.

Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…