První soustředění před Euro Cup 2013

29. 5. 2013 Katka Dědíková Autor fotek: Diana Uldrichová

První soustředění českého amatérského a mládežnického týmu před EURO CUP 2013 se konalo na OLA Ranči minulý týden.

Poslední květnový víkend patřil opět westernovým jezdcům. Lépe řečeno jezdkyním. 24.-25. 5. proběhl na OLA Ranči v Litohošti další westernový kurz. Tentokrát patřil českému týmu, který bude naši zemi zastupovat na EURO CUP 2013 v Kreuthu.

EURO CUP je evropský pohár, který pořádá FEQHA (česky Federace evropských quarter horse asociací). Soutěží na něm týmy mládeže a amatérů z evropských zemí na koních quarter horse. Letošní ročník proběhne v německém Kreuthu, který je vyhlášeným místem pořádání nejrůznějších evropských klání nejen ve westernovém ježdění. Tento pohár letos proběhne současně s Evropským šampionátem quarter horse, na kterém je vidět to nejlepší, co v Evropě najdete.

kurz

Kurz vedl zkušený trenér našeho národního týmu Pierre Ouellet. Česká republika bude mít na Euro Cupu tým mládeže i amatérů.

V týmu mládeže nás bude reprezentovat Nikola Málková, Kateřina Baštová, Victoria Mitková, Diana Uldrichová a Martina Zobáčová. V týmu amatérů jsou Alena Dlouhá, Kateřina Dědíková, Olga Kadlecová a Iva Chmelová.

Jezdců v každém týmu by mělo být pět, jedno místo je tedy stále volné!

Děkujeme manželům Kadlecovým, že poskytli halu a připravili jak jinak než přátelskou atmosféru. Další kurz se bude konat na tomtéž místě 24.-26. července.

Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…