První rodeo v letošní závodní sezoně

29. 6. 2008 irena plačková

Za krásného slunného počasí přivítalo Ranch Rodeo v Halter Valley nedaleko Plzně v sobotu 3. května přes padesát závodníků. Pro jezdce a jejich koně byla připravena přepychová aréna s bílým „plážovým“ pískem, kvalitním zázemím jak pro závodníky, tak jejich čtyřnohé miláčky, výtečným hrazením a výbornou organizací.

Diváci si mohli vyzkoušet nejen třeba jízdu na elektrickém býku, ale naskytla se jim také možnost vidět živé bizony i pravé kovbojské koně dovezené z USA, a to plemena american quarter horse, american paint horse nebo appaloosa.

Celý den pak sledovali klání soutěžících o body do finále o titul šampiona rodea České republiky v disciplínách calf roping, cattle penning, barrel race, team penning, steer wrestling a dalších. Některé disciplíny se přitom jezdí v ČR letos poprvé!Další Ranch Rodeo v Halter Valley uvidíte ještě 7. června, 5. července, 26. července.

Na finále dne 13. září budou vyhlášeni šampioni ČR: každý z nich vyhraje přezku Montana Silversmith, ten nejlepší All Around Champion pak získá dobytkářské sedlo a bonus 2 000 Kč!


(Autorka s american paint horse klisnou Fantastic Lady Eagle vybojovala 2. místo.)

Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…