Licence jezdců WRC a D závody v Hostěrádkách

4. 4. 2007 Hanka Šmerdová Autor fotek: Jiří Zach

V uplynulém víkendu jste se mohli zúčastnit ať už jako divák či soutěžící westernové akce v Hostěrádkách-Rešově nedaleko Brna. Z původně přihlášených 25 jezdců jich nakonec dorazilo 40 a přivezli s sebou více než 20 koní. Kromě účastníků z pořádající WRC JUJU Brno a WRC Tony Hostěrádky se sjeli jezdci ze Strakonic, Pardubic, Frýdku Místku, Zlína, Hořic na Blanensku, Blažkova, Velkého Meziříčí, Horky u Olomouce, Vyškova, Radiměře, Poličky či Kladna.

Závodníci se na místo sjížděli už v pátek odpoledne. Ve stejný čas se také konal v nově zrekonstruované menší hale poslední trénink jezdců, kteří se v sobotu dopoledne rozhodli složit zkoušky westernových licencí. Po tréninku ještě následovalo opakování pravidel, které se protáhlo do pozdního večera.


V sobotu dopoledne bylo již všech 24 jezdců připraveno složit zkoušku. Nejprve je čekal písemný test, skládající se z 40 testových otázek a poté šli jezdci sedlat své nebo vypůjčené koně. O půl 11 se již dle rozpisu řadili v hale a jeden po druhém zajeli ukázkově předepsanou úlohu. Kolem dvanácté hodiny se konalo vyhlášení výsledků zkoušek. Z celkového počtu 24 jezdců zkoušku neudělali pouze 3 a každý z nich uspěl pouze polovičně - udělal buď jen test nebo jen jízdu. Ostatním 21 jezdcům gratulujeme k úspěšnému složení westernové licence. Byli mezi nimi i tací, kteří test napsali na plný počet bodů.


Ve 14 h začaly westernové tréninkové závody typu D. Ukázali se nám velice dobře připravení jezdci na svých krásných koních.


První disciplínou byl Trail (společná třída mládež + open), který měl na startu kolem 10 účastníků, včetně známého reiningového hřebece King Leos Montana. Western pleasure byl i přes rozdělení na třídy dospělých a mládeže nejvíce obsazenou třídou (15 + 8). Po rozjížďkách dvou lotů startovalo sedm semifinalistů, z nichž nejlépe zajeli Petra Poláčková a Petr Jančík z ranče Pod Vartovňů, kteří zde předvedli nové mladé koně plemene Paint Horse. Stejně dobře se jim vedlo i v horsemanshipu amatér. V horsemanshipu mládeže byla nejlepší Denisa Kalavská s Avalanche a Petra Horká s novou klisnou Petite Damiana Fritz. Pleasure mládeže také vyhrála Denisa, druhé místo patřilo Vendule Černochové s novým mladým valachem King Rock Bar. Šesté místo, ale zato statut nejmladšího jezdce a jednu z nejlepších jízd při zkouškách měla jedenáctiletá Alexandra Poláková z Hořického paint klubu. Závěrečnou soutěží byl reining, do kterého nastoupili 4 jezdci, z nich zajeli na skore dva – Adam Vlček s King Leos Montana a Petra Horká s Damianou.

Všem vítězům gratulujeme!


Sobotní večer patřil malému posezení v nedalekém vinném sklípku.

Na úspěchu celodenního maratonu mají zásluhu zejména rozhodčí Veronika Živnová a Jaroslav Doležán, ale také pořadatelé z WRC JUJU Brno i z ranče Tondy Sekaniny. Velký dík patří také sponzorům, kteří přispěli jak věcnými cenami, tak finanční podporou. Patří mezi ně Jezdecké potřeby Brno Veslařská, výrobce šperků VPS Steel, Josef Tměj, manželé Velečtí, časopis Fauna či Jiří Georgo Zach. Poděkování také zaslouží všichni pomocníci, kteří se postarali o zdárný průběh akce a zázemí pro jezdce i diváky. Vypadá to, že se nově budovaný areál v Hostěrádkách uvedl dobře a přestože je stále ve výstavbě, už nyní má co westernovým nadšencům nabídnout.


Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…