II. ročník Western show - Trojanovice 2004

21. 7. 2004 iveta biolkova

Již tradičně byl pořadatelem spřátelený Ranč na Žarach, zastoupený manžely Rárovými a celou jejich rodinou.

Propůjčený areál JK Trojanovice byl v obležení jezdců s kolty u pasu. Nejdříve diváky zaujali svými ukázkami. Úvod patřil mistru Evropy v ovládání honáckého biče Radimu Michálkovi alias „Jessie“, který se svou ženou „Pet“ předvedl své kousky v práskání bičem a žonglování s kolty. Džigitovky na cválajícím koni a umění s lasem předvedl Ivo Rára na Jessice. Markéta Rárová ukázala práci s koněm ve volnosti, Irena Kacířová s klisnou Domina ovládání koně bez otěží a pokládání na povel.

Při slavnostním nástupu se sešla dvacítka kovbojů, kteří divákům předvedli své umění v rychlostních soutěžích, jako jsou slalom mezi tyčemi, jízda mezi barely či klíčová dírka. Nejúspěšnějšími jezdci co do počtu vítězství byli v juniorech Lucie Strnadlová s Filipem v seniorech pak Ivo Rára s Jessicou.

Skvělou atmosféru po celé odpoledne udržoval a svým odborným komentářem diváky provázel Vráťa Gloziga.

Na závěr vydařené akce byl připraven souboj koně s motorkou. Motokrosový jezdec oproti loňsku vylepšil techniku a rychlostní závody v jízdě kolem barelu byly tentokrát hodně vyrovnané. Nutno podotknout, že kůň je stále spolehlivější než stroj. Večer se konal country bál v hostinci na Šenku.

Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…