9. května westernová licence v severních Čechách

2. 3. 2009 EQCH redakce

Již několik let postrádají jezdci v oblasti severních Čech pravidelné westernové akce. Kdo se zajímáte o westernové ježdění, jistě víte, že většina westernových sekcí a stájí, pořádajících oficiální závody, je spíše směrem na východ republiky. A to je určitě pro hodně menších stájí nebo jednotlivců z druhého konce republiky velkou překážkou - obzvláště pokud nechtějí vyloženě závodit v rámci WRC, ale jen se srovnat s ostatními a ověřit si um sebe a svého koně. I těm se ale nyní na serveru blýská na lepší časy.

Změny nastartovala westernová sekce HOFITEAM, když se kromě neoficiálních závodů, které v areálu stáje Židovice pořádá již několik let, také rovnýma nohama vrhla do pořádání oficiálních závodů pod záštitou WRC a do pořádání westernových licencí.

Doufám, že se to stane pravidlem  a budeme s těmito akcemi moci počítat i do budoucích let. Určitě to velmi pomůže rozvoji westernového ježdění. Ale teď už ke konkrétní akci, na kterou Vás chci pozvat:

Westernová licence + závody typu „D“ a „C“ se budou konat 9. května 2009 v areálu stáje Dvůr Židovice, obec Židovice, okres Louny.

Předběžný rozvrh celé akce :
Dopoledne se začne s licencemi jezdců WRC,  ta se skládá z části teoretické - test se 40 otázkami z pravidel WRC a části praktické  – úloha western horsemanship s prvky – krok,klus, cval, obraty a přechody.

Dále budou následovat tréninkové závody typu „D“ pro jezdce bez licence s komentářem rozhodčího Jaroslava Doležána.
Je to skvělá  příležitost jak získat zpětnou vazbu od rozhodčích, ihned se dozvíte, v čem jste udělali chybu a jaké by bylo Vaše hodnocení.
V této soutěži jsou vypsány disciplíny:
- Amater Showmanship At Halter
- Začínající Western Pleasure All Ages
- ZačínajícíWestern Horsemanship All Ages
- Začínající Trail All Ages
- Open Reining All Ages
- Open Barrel Race All Ages
- Open Pole Bending All Ages

Po těchto závodech přijdou na řadu závody typu „C“ pro členy WRC s licencí.
Vypsané disciplíny jsou tyto:
- Amater Showmanship At Halter
- Open Western Pleasure All Ages
- Open Western Horsemanship All Ages
- Open Trail All Ages
- Open Reining All Ages
- Open Barrel Race All Ages
- Open Pole Bending All Ages


Pokud Vás pozvánka zaujala a máte nějaké dotazy k akci, nebo máte zájem o účast, obraťte se na předáka sekce Romanu Hofmannovou. E-mailová adresa: romanahof@tiscali.cz
Telefonní číslo:  606446317


Všichni jste srdečně zváni.

Vaše podpora – ať už ve formě Vaší aktivní účasti na závodech nebo jako diváka je pro nás velmi důležitá.

Za Hofiteam - Drahomíra Tattermuschová
 

Podobné články
Deník

Za romantikou Divokého západu, kde se problémy řešily na místě a pravdu měl ten s rychlejší rukou, se vydali diváci jezdecké akce Equiservis Pink…

Po dvou letech ochromených covidem se na Galloway farmě v Roupově uskutečnila přehlídka hřebců, nově nesoucí název Festival hřebců amerických plemen.…