Vytrvalost hledá cestu dál

8. 2. 2010 EQCH redakce Autor fotek: Helena Görnerová
/data/imgs/00010932l.jpg
/data/imgs/00010932l.jpg

EQUICHANNEL.cz sleduje vytrvalostní ježdění v Čechách se zájmem již několik let. Minulý pátek zveřejnila manažerka komise dokument "VYTRVALOST jako jezdecká disciplina a její vývoj v ČR" - koncepci rozvoje disciplíny, kterou předkládala ve výběrovém řízení.. /více/

V posledních měsících jste si mohli i vy, kteří se vytrvalosti nevěnujete, všimnout rozkolu mezi jezdci a jejich příslušnou komisí, který vyústil až v petici. Přinášíme souhrn odkazů a čerstvých materiálů pro méně zasvěcené, doplněný jednou novinkou: díky veřejným diskuzím byla na oficiálním webu vytrvalosti v pátek zveřejněna koncepce rozvoje této disciplíny.

Co a komu ve vytrvalosti vlastně chybí nebo nevyhovuje, vysvětlila Vlaďka Šebková v článku Vytrvalci žádají obnovení ZZVJ-e.

Jezdci a příznivci vytrvalosti spolu k celé věci začali komunikovat na nezávislém veřejném fóru http://www.endurance.name (kde se na všechny příspěvky můžete podívat i vy). Dobrý vhled do problematiky poskytne například vlákno "Úvod", komunikaci směrem ke komisi nabízí např. diskuze "Komise vytrvalosti".

Díky této diskuzi byla v pátek, 5.2.2010 na oficiálním webu vytrvalostní komise http://www.vytrvalost.com/ zveřejněna koncepce rozvoje disciplíny, kterou manažerka komise MVDr. Lucie Kalová předkládala ve výběrovém řízení před svým zvolením. Koncepci si můžete stáhnout i zde pod článkem.

Problematice je věnováno několik témat v našich diskuzích, resp. té o vytrvalosti. Konkrétní příspěvky, vysvětlující proč nestačí vytrvalcům hobby závody, proč je špatné zrušení kvalifikačních předkol a co jim vadí na obecných ZZVJ, najdete např. ve vláknu "Podpora petice se zavedením specifických ZZVJ pro disciplínu vytrvalost" nebo "Co říkáte na zrušení ZZVJ-e?".

Další články a materiály k vytrvalostnímu ježdění naleznete v samostatné rubrice "Vytrvalost".

Samozřejmě budeme sledovat i další vývoj této krásné a náročné jezdecké svébytné disciplíny. Vaše postřehy k tématu jsou v uvedených diskuzích či pod články velmi vítány.

Podobné články

16. července 5:15, Auburn, Kalifornie: 66. ročník legendárního závodu na 160 km přidal další napínavou kapitolu. Přestože už byl předtím stanoven…

Deník

Několik desítek arabských koní se svými jezdci se sjelo do Dolního Dvořiště. Shromáždili se na pastvinách u Malše, aby se tu utkali v prvním ročníku…