Kůň 2005 podvanácté - pozvánka

13. 9. 2005 In-expo Group

Příznivci koní z celé republiky zamíří opět na výstaviště v Lysé nad Labem, které bude hostit ve dnech 16.-18. září již dvanáctý ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co ke koním patří. Jedná se o největší a nejstarší výstavu svého druhu ve střední a východní Evropě. Jako jediná jezdecky zaměřená akce se může pochlubit návštěvností, která se dlouhodobě pohybuje mezi 15-20 tisíci diváky.

Každoroční spolupráce s významnými institucemi
Na organizaci výstavy se podílí opět mnoho významných zemědělských, jezdeckých a chovatelských institucí. Záštitu nad touto akcí převzal opět ministr zemědělství ČR, pan Petr Zgarba. Dalšími partnery jsou Asociace svazů chovatelů koní ČR, Česká jezdecká federace, Jockey club ČR, Western riding club ČR a NH Kladruby.

Zvýšený zájem zahraničních vystavovatelů
Na tři dny se z výstavních hal v Lysé nad Labem stane největší obchodní dům s jezdeckými potřebami v České republice. Vstup do Evropské unie přispěl ke zvýšenému zájmu zahraničních vystavovatelů. Letos budou moci návštěvníci vybírat z nabídky firem z Rakouska, Německa a Slovenska a Polska. Stoupající zájem o veletrh v Lysé nad Labem dokazují prezentace obdobných veletrhů v Nitře a Fridrichshafenu.

Koně ve dne i večer
V předvadišti návštěvníci shlédnou bohatou paletu plemen koní. Starokladrubští koně - naše národní památka, předvedou čtyřspřežení, ukázky práce předvedou chladnokrevná plemena, mnoho diváků určitě zaujme elegance arabských koní, ve své majestátnosti se představí plemena shirská a fríská, hrdiny dostihových drah budou reprezentovat představitelé nejprogresivnější N-linie, westernové koně se představí v ukázkách western riding, největší reprezentací bude opět nejrozšířenější plemeno v ČR teplokrevníci, kteří se představí v ukázkách skoků a drezůry, bohatý program připravují i zástupci pony-plemen např. čtyřspřeží miniponíků. Letos přivítáme v Lysé také chovatele z Rakouska, kteří budou reprezentovat plemeno rakouského teplokrevníka. Prezentovat se bude chov německé jezdecké legendy P. Schockemöhleho. Jako již každoročně se uskuteční v sobotu v 18,30 hod. večerní show. V letošním roce vystoupí i zahraniční hosté a během show vystoupí Václav Neckář.

Soutěže a ocenění nejen pro návštěvníky
Každoročně budou během výstavy udělena ocenění "Zlatý kůň" pro firmy, které prezentují na výstavě české výrobky potřebné pro chov koní, jezdectví či dostihový sport, vyhlášen bude nejkrásnější kůň výstavy, do Dvorany slávy budou uvedeny významné osobnosti jezdeckého sportu a chovu koní, pro diváky je připravena slosovatelná soutěž, v níž hlavní cenou jsou v letošním roce dvě živá hříbata. Součástí programu bude i slavnostní vyhodnocení fotografické soutěže "Můj kamarád kůň".

Přednášky
I letos bude v provozu přednáškové centrum, do kterého přijalo pozvání mnoho odborníků, aby seznámili návštěvníky se zajímavými tématy. Z nich můžeme jmenovat například přednášku o rozvoji turistiky na koni, bylinné terapii u koní, elektroakupunkturní diagnostice a následné přírodní terapii apod. V sobotu 17.9.2005 se v přednáškovém centru uskuteční autogramiáda Václava Neckáře.

Přednáškové centrum - ROZPIS:

Pátek
13-14 hod. - MVDr. Rajman - chirurgie kostí u koní
14-15 hod. - Ing. Sychra - dýchací potíže koní, otoky nohou koní
15-16 hod. - J. Kynclová CZQHA s hosty + diskuse o western riding

Sobota
12-13 hod. - vyhodnocení soutěže- foto-jezdectví
13-14 hod. - J. Kynclová CZQHA s hosty + diskuse o western riding
14-15hod. - Ing. Sychra - dýchací potíže koní, otoky nohou koní
15-16 hod. - MVDr. Rajman - chirurgie kostí u koní
16-16,30 hod. - přestávka
16,30- 17,30 hod. - autogramiáda - p. Neckář

Neděle
13-14 hod. - MVDr. Rajman - chirurgie kostí u koní
14-15 hod. - Ing. Sychra - dýchací potíže koní, otoky nohou koní
15-16 hod. - J. Kynclová CZQHA s hosty + diskuse o western riding

 

Příbuzné články:

Související odkazy:

  • In-expo Group s.r.o., Zlatnická 6, 110 00 Praha 1, tel.: 221 877 251, 221 877 254, 222 320 666, fax: 222 324 828

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.