"Koně v akci" půjdou v pátek i do ulic (a SOUTĚŽ č. 2!)

1. 9. 2011 Tisková informace

„Koně v akci“ v rámci stejnojmenné mezinárodní výstavy, která začne již zítra v Pardubicích, budou stejně jako v minulých letech k vidění rovněž v ulicích města. Ani letos nebude chybět zvací průvod, uskuteční se v pátek 2. září. A s námi o víkendu můžete jít na výstavu zadarmo ;o)

„Tento průvod bereme každoročně jako živou pozvánku na výstavu Koně v akci. Je to tradice, v níž pochopitelně pokračujeme i letos," řekla Magda Hromádková, hlavní manažerka mezinárodní výstavy Koně v akci.

Zvací průvod vyrazí z pardubického Dostihového závodiště odpoledne v 15.00 hodin. Pojede po obvyklé trase - po ulicích Teplého, Jana Palacha a 17. listopadu, po Třídě Míru a končit bude na Pernštýnském náměstí, kam dorazí kolem 16.00 hodin.

V průvodu se už tradičně objeví kovbojové z Andy West Ranche v sedlech koní. Doprovázet je budou koně plemene irský cob s cikánským vozem, spřežení s vozatajem Pavlem Groulem a také členové jízdního oddílu pardubické Městské policie na koních. Spolu s nimi pojede i kapela Country Colaps, která zahraje při zastávkách u AFI Palace, u kavárny Café Bajer a na Pernštýnském náměstí.

Průvodem do města bude vrcholit páteční program 13. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci.

Úvodní den, který se koná pod názvem „Svět koní a dětí se společností Elektrárny Opatovice, a.s.", je už tradičně zaměřen především na školní mládež. Areál je otevřen od 9.00 hodin a o hodinu později začne hlavní program v cílové rovině. Zahájí ho nástup všech zúčastněných koní a po něm na návštěvníky čeká rej kočárů. Poté už budou následovat další vystoupení, mezi nimiž nebudou chybět ukázky póla, marinera v podání peruánských paso a samozřejmě přehlídka koní ze zemí Visegrádské čtyřky, na něž je letošní ročník výstavy zaměřen.

Celý měsíc vás postupně lákáme na pardubickou výstavu Koně v akci, která začne již tento pátek a potrvá do neděle. Nyní pro vás máme navíc každý den 15 volných vstupenek na jeden den této výstavy. Chcete je? ;o)

Pozvánky a další informace najdete v této části našeho webu: Články → Volný čas → Výstavy a show

Zadání soutěže a podmínky

Soutěž bude blesková a odmění pozorné čtenáře našich článků. Každý den od středy, 1.9.2011, do pátku, 2.9.2011 včetně, se na našem webu objeví jedna soutěžní otázka, týkající se letošní výstavy. Otázky budou jednoduché, odpovědi na ně naleznete v již zveřejněných pozvánkách na výstavu a vyhraje vždy pět nejrychlejších čtenářů.

Protože se otázky budou na EQUICHANNELu objevovat v nepravidelných časech, musíte ho skutečně bedlivě sledovat, aby vám výhru někdo nevyfoukl ;o)

Každý den vám tedy položíme otázku a vy na ni přesně odpovíte přímo v komentářích pod článkem.

Prvních 5 čtenářů získá každý den po 3 vstupenkách na výstavu Koně v akci 2011.

Celkem vám tedy rozdáme 3 x 15 = 45 vstupenek. Vstupenky jsou jednodenní a platí pro sobotu nebo neděli.

Vzhledem k tomu, že bychom nemohli vstupenky již zaslat poštou, budete si je moci vyzvednout na své jméno přímo na pokladně u vstupu. Pro ověření vaší totožnosti doložíte na pokladně své jméno, příjmení a město, které jste uvedli ve zdejší registraci.

 

Otázka druhá

  • Koně kterého plemene při své historicky první návštěvě v České republice představí "kapela v sedlech" maďarského Národního hřebčína Bábolna?

Správné odpovědi pište pod článek!

 

Koně  v akci 2011

Soutěž pořádá EQUICHANNEL.cz a Dostihový spolek Pardubice.

Ze soutěže jsou - pochopitelně - vyloučeni pracovníci redakce i pořadatele výstavy a jejich rodinní příslušníci.

Časový harmonogram

Areál závodiště bude denně otevřen pro veřejnost od 9.00 do 18.00 hodin. Program denně začíná v 10.00 a končí v 17.30 hodin.
Slavnostní zahájení začne v sobotu v 10.30 hodin.
Zahajovací průvod všech zúčastněných koní se uskuteční v pátek v 10.00 hodin, v sobotu a v neděli bude začínat ve 12.30 a bude po něm následovat hlavní program v cílové rovině.

Ceny vstupenek

Pátek 2. září 2011 - Svátek koní a dětí:
- předškolní děti, základní školy a tělesně postižení - zdarma
- střední školy a učiliště - 20,- Kč za osobu (skupiny nad 10 lidí)
- celodenní vstupenka - 90,- Kč
- celodenní vstupenka zlevněná (pro důchodce a studenty) - 50,- Kč

Sobota 3. září a neděle 4. září 2011:
- celodenní vstupenka 90,- Kč
- celodenní vstupenka zlevněná (pro děti od 10ti let, důchodce, studenty, tělesně postižené) - 50,- Kč

K výstavě bude vydán tradiční katalog (60,- Kč), v němž bude zveřejněn celkový program jednotlivých dnů.

Upozornění pro návštěvníky: je možné mít s sebou psy, ovšem pouze na vodítku.

Parkování pro návštěvníky:
- od nadjezdu u Paramo k hlavní bráně Dostihového závodiště (za 50,- Kč)
- v areálu bývalé Okresní vojenské správy naproti hlavní bráně letiště (pouze sobota a neděle, za 50,- Kč) - od hlavní brány letiště bude zdarma jezdit kyvadlová doprava k hlavnímu vchodu Dostihového závodiště

Další informace o programu výstavy, časovém harmonogramu, cenách vstupného a parkování na adrese: http://www.pardubice-racecourse.cz/pro-navstevniky.html. Aktuální informace vám bude přinášet také EQUICHANNEL.cz jako mediální partner výstavy.

Podobné články
TN.CZ

Už počtvrté se v Praze ukážou největší hvězdy při parkurové show Prague Playoffs, která se v O2 areně uskuteční od 17. do 20. listopadu a akce se…

Národní hřebčín Kladruby nad Labem se ve dnech 14. až 16. října zúčastnil veletrhu Pferd Bodensee 2022 v německém Friedrichshafenu.