Blíží se výstava KŮŇ v Lysé nad Labem

21. 9. 2021 Tisková informace Autor fotek: Gabriela Rotová

Na Výstavišti v Lysé nad Labem se ve dnech 24. – 26. září 2021 uskuteční osmadvacátý ročník mezinárodní výstavy KŮŇ, která je určena všem příznivcům koní a jezdeckého sportu.

Cílem výstavy je představit návštěvníkům jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120. Teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně budou předvedeni na předvadišti. Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru a představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky.

Mimořádnou událostí letošního ročníku je ucelená výstava obrazů a dalších děl jednoho z největších hipologických malířů Emila Kotrby.

Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude Večerní koňská ABBA galashow doprovázená audiovizuálními efekty a za doprovodu živě vystupující kapely Pop Stars.

Navštivte osobně výstavu koní a všeho, co ke koním patří, a zúčastněte se slavnostního zahájení, které proběhne v pátek 24. září od 10 hodin v areálu výstaviště v Lysé nad Labem.

Zároveň vás zveme na vernisáž výstavy obrazů a křest knížky Koně a lidé, která proběhne v pátek v 11 hodin na pódiu v hale A2 za účasti autora publikace doc. PhDr. Petra Kmoška, CSc. a příbuzných Emila Kotrby.

Se srdečným pozdravem zve

Ondřej Matouš, ředitel

Podobné články

Výstava KONĚ V AKCI, která v letošním roce proběhne ve dnech 10. – 11. září 2022, je druhou největší akcí po Velké pardubické pořádanou na…

Deník

Spoustu hravých interaktivit i zajímavých informací nabízí výstava Byl jednou jeden kůň, která je k vidění v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín.…