Sezóna military opět začala seriálem závodů ZLATÁ PODKOVA (ZP). Letos již XXXVII. ročníkem. První závody proběhly ve dnech 26.-.28.4.2002 v areálu Dostihového závodiště Pardubice, kde pořadatelé z Čejova připravili 7 soutěží ve všestrannosti.
ZLATÁ PODKOVA - Pardubice 26.-28. dubna 2002
|
Závodilo se za ideálního počasí v překrásném areálu, který přilákal na úvod sezóny snad všechny koně a jezce. Sešlo se zde totiž rekordních 169 startujících dvojic. I naše skupinka reprezentující EQUICHANNEL se zúčastnila ZP - soutěže nadějí s dvojicí VANILKA - Bára Haluzová.
Byly vypsané tyto soutěže:
Rámcové soutěže :
- Cena ALFA Bakov ( soutěž ve všestrannosti st. „ZK-Pony" )
- Drezůrní zkouška: Národní úloha č.1
- terénní zkouška:
- A: 1000m, tempo 200m/min, čas 5 min
- D: 1200m, tempo 400m/min,čas 3 min., 9 překážek
- skoková zkouška: 450m, 8 př/8 sk, rychlost 250 m/min
- soutěž ve všestrannosti st. „ZK"
- Drezůrní zkouška: Národní úloha č.1
- terénní zkouška:
- A: 1760m, tempo 220m/min, čas 8 min
- D: 1600m, tempo 400m/min,čas 4 min., 12 překážek
- skoková zkouška: 450m, 8 př/8 sk, rychlost 350 m/min
- soutěž ve všestrannosti st. „Z"
- Drezůrní zkouška: Národní úloha č.1
- terénní zkouška:
- A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
- D: 2500m, tempo 475m/min,čas 5:16 , 17 překážek
- skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min
- soutěž ve všestrannosti CNC**
- Drezůrní zkouška: CIC** FEI-2002
- terénní zkouška:
- A: 3500m, tempo 220m/min, čas 16 min
- D: 4400m, tempo 550m/min,čas 8 mmin , 28/31 překážek
- skoková zkouška: 520m, 10 př/13 sk, rychlost 350 m/min
Postupové soutěže ZP:
- Zlatá podkova, Memoriál MVDr. Vladimíra Matouška
- Drezůrní zkouška: CIC* FEI-2002
- terénní zkouška:
- A: 2640m, tempo 220m/min, čas 12 min
- D: 3200m, tempo 520m/min,čas 6:10 min., 27 překážek, 30 skoků
- skoková zkouška: 500m, 10 př/12 sk, rychlost 350 m/min
- Stříbrná podkova
- Drezůrní zkouška: CIC* FEI-2002
- terénní zkouška:
- A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
- D: 3060m, tempo 510m/min,čas 6 min , 20 překážek, 23 skoků
- skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min
- Bronzová podkova - pro mladé jezdce
- Drezůrní zkouška: CIC* FEI-2002
- terénní zkouška:
- A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
- D: 2500m, tempo 475m/min,čas 5:16 , 17 překážek
- skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min
- Soutěž nadějí - pro mladé koně
- Drezůrní zkouška: Národní úloha č.2
- terénní zkouška:
- A: 2200m, tempo 220m/min, čas 10 min
- D: 2500m, tempo 475m/min,čas 5:16 , 17 překážek
- skoková zkouška: 500m, 9 př/10 sk, rychlost 350 m/min
V pátek se jely drezůry.
Tradičně nejlepší provedení (47,51 tr.b.) vyneslo Ivanu Konečnou na Flejtě ze stáje Pegas Loučany na první místo ve ZP. Na paty jim šlapala dvojice Tomáš Jarolím s Best Plan (49,25 tr.b.).
V CNC** se ujala vedení Renata Marková na koni Taras |
Ivana Konečná - Flejta |
MAXI ... Jdi ... prosííííím |
V sobotu se jela nejatraktivnější část soutěže - cross-country.
Hrdiny dne se stali závodníci v soutěži PONY(po předpremiéře v Pecínově 1. ofic. závody). Jejich řady sice po 2. dnu velmi prořídly, ale obdiv si zasloužily všechny dvojice. |
|
Po ranní kondiční prohlídce následoval nedělní závěrečný parkur.
Celkové pořadí - PONY - ZK ( ze 14 dvojic 6 dokončilo )
1.místo |
Zuzana Hospešová |
Pamela |
JK SOUz Polička |
61.25 |
tr.b. |
2.místo |
Jan Kratochvíl |
Lupínek |
JK Velvary |
75.74 |
tr.b. |
3.místo |
Jan Kratochvíl |
Ben |
JK Velvary |
92.18 |
tr.b. |
|
Celkové pořadí - všestrannost st. ZK (15/11)
1.místo |
Zdena Prokšová |
Lady Blaze |
JO Pegas Loučany |
55.49 |
tr.b. |
2.místo |
Kristýna Sedláková |
Anýz |
Korzár Humpolec |
55.91 |
tr.b. |
3.místo |
Tomáš Kocián |
Lorbeath |
JO Slunečný Dvůr |
68.01 |
tr.b. |
|
|
|
|
Celkové pořadí - všestrannost st. Z (24/17)
1.místo |
Radka Dvořáková |
Revolt |
Cavalier Rynárec |
54.69 |
tr.b. |
2.místo |
Jaroslav Hatla |
Elektra |
JK Kubišta Měník |
55.62 |
tr.b. |
3.místo |
Andrea Lesáková |
Sára |
JK Pastviny Pilníkov |
62.06 |
tr.b. |
|
Celkové pořadí - Soutěž nadějí (20/17)
1.místo |
Pavlína Sůrová |
Bajkonur |
Stáj Vasury |
54.94 |
tr.b. |
2.místo |
Martina Mudrová |
Brenega |
Cavalier Rynárec |
55.62 |
tr.b. |
3.místo |
Roman Navrátil |
Karibik |
JO Pegas Loučany |
60.83 |
tr.b. |
16.místo |
Barbora Haluzová |
Vanilka |
Equichannel |
133.41 |
tr.b. |
|
|
Celkové pořadí - Bronzová podkova (21/17)
1.místo |
Tomáš Kavka |
Adula |
JK Fojtov |
59.51 |
tr.b. |
2.místo |
Jana Vobořilová |
Elán |
JK Kubišta Měník |
60.15 |
tr.b. |
3.místo |
Kateřina Fulínová |
Jarin |
JK Velvary |
64.50 |
tr.b. |
|
Celkové pořadí - Stříbrná podkova (34/28)
1.místo |
Tomáš Kavka |
Imaga |
JK Fojtov |
55.49 |
tr.b. |
2.místo |
Gabriela Slavíková |
Finlandia |
JK Glod Čejov |
52.35 |
tr.b. |
3.místo |
Jaroslav Fendrich |
Radost |
JK Janov |
61.01 |
tr.b. |
|
|
|
|
Celkové pořadí - Zlatá podkova (23/19)
1.místo |
Tomáš Jarolím |
Best Plan |
JK Stará Boleslav |
51.25 |
tr.b. |
2.místo |
Ivana Konečná |
Flejta |
JO Pegas Loučany |
55.51 |
tr.b. |
3.místo |
Karel Polák |
Hamlet |
JK Kocanda |
64.75 |
tr.b. |
|
Celkové pořadí - všestrannost CNC** (9/8)
1.místo |
Ing.Kateřina Tumpachová |
Inchagreine |
Valér Radonice |
67.83 |
tr.b. |
2.místo |
Pavel Vereš |
Pamela |
SOUZ Heřmanice |
78.92 |
tr.b. |
3.místo |
Jiří Pažoudka |
Batule |
JS alfa Bakov |
79.00 |
tr.b. |
|
|
Na závěr nekolik tipů:
Kdo má rád military a dění okolo, najde uplynulý ročník Zlaté podkovy v nové Jezdecké ročence 2001 - všestrannost a spřežení v podání fotografů Jirky Bělohlava a Tomáše Hobechera, s texty Jaroslava Grodla.
Nejbližší závody všestrannosti jsou 17.-19.5. Kolesa ( CCI*, CN"L" ), další Zlatá podkova se jede ve Dvorečku 24.-26.5.
Podobné články
K nemalému počtu vážných nehod v nižších úrovních všestrannosti a u méně zkušených jezdců dochází, když se koně nekontrolovatelně řítí na překážky,…
Třídenní závody podzimní všestrannosti uzavřely jezdeckou sezónu v Pardubicích. Do sedmi soutěží nastoupilo celkem 154 koní. Deštivé počasí v prvních…