Zlatá podkova v Lošticích, 16. - 18. 6. 2006

30. 6. 2006 Simona Heidenreichová Autor fotek: Zuzana Šedá

SOUz Loštice, spolu s Jezdeckým klubem Loštice, pořádalo v překrásném prostředí zámeckého parku v Lošticích 29. ročník předkola Zlaté podkovy. Už tradičně pomáhali připravovat tratě členové klubů Caballo Křelov, Rianon Jeřmaň a přidal se Kerberos Troubelice.

Z původně přihlášených 120 dvojic do soutěží nastoupilo 96 startujících. Závody se velice povedly, i když tropické počasí a tvrdá půda nebyly pro koně ideální.

Zlatá podkova

Hlavní soutěže se zúčastnilo 12 koní a jezdců. Nejlepší drezuru předvedla Ivana Konečná s Najdy před Lubošem Vrtkem s Davosem a Kristýnou Hájkovou s Quintem. Dle očekávání terénní část nečinila zkušeným koním a jezdcům vůbec žádné potíže, pouze časový limit byl překážkou. Všichni nastupovali do parkuru s minimálními bodovými rozdíly, pouze tři dvojice překonaly překážky bez trestných bodů. Nakonec zvítězila domácí Simona Heidenreichová na Bellevue, druhá byla Ivana Konečná s Najdy a třetí byl Jan Holec na Longpré-K.

Stříbrná podkova

Do soutěže nastoupilo 18 dvojic. Po drezurách se vedení ujal Tomáš Konečný s koněm Flejta před Evou Gédušovou s Lady 16 a Janou Neklovou s Herosem. Ani zde nečinil cross velké problémy. Závěrečný parkur stejně jako v ZP byl zajímavější, kromě jedné dvojice získali všichni jezdci na parkuru trestné body. Své prvenství udržel Tomáš Konečný s Flejtou, druhé místo Eva Gédušová a Lady 16, a na třetí místo se probojoval Tomáš Jarolím s Daglesem.

Bronzová podkova

V poli 17 startujících stylem start-cíl zvítězila Barbora Kubišová s koněm Tena 1. Na druhé místo dosáhl Jiří Machovec se Zambi před Kristýnou Hájkovou s koněm Buffalo a Ivou Baďurovou s Bessy.

Soutěž nadějí

Do této soutěže nastoupilo nejvíce startujících - 26 dvojic. Po drezurách byla první Ivana Konečná s Delta Force před Pavlem Verešem s Georgií a Miroslavem Příhodou s Oswaldem. Terénní část byla pro většinu startujících náročná, pouze sedm koní absolvovalo trať bez penalizace. Ani parkur nebyl jednoduchý, pouze šest dvojic šlo bezchybně. Mezi nimi i Pavel Vereš, který přeskočil na 1. místo. Třetí byl Pavel Chvojka s koněm Goyen.

Soutěž pony

Startovalo celkem 10 poníků a většina startujících absolvovala cross i parkur bezchybně. S přehledem zvítězila Lucie Příhodová na La-Querida před Kamilou Smékalovou se Salinou a Renatou Mazalovou s Angelikou.

Soutěž Z

Zde se na trať vydalo pouze 8 dvojic, po drezuře vedla Jitka Bartoňková - Prestige, kterou 20 tr. b. v terénní části odsunulo na konečné 4. místo. Prvenství si odvezl Petr Molík s klisnou Orchidej, stříbrná skončila Anna Krobotová s Rambem. Třetí byla Iva Divácká - Carolans.

Žádné úrazy a spokojenost odjíždějících účastníků vždy potěší. Snad bude stejná spokojenost panovat v Lošticích i na podzim, kdy se 22. - 24. 9. 2006 plánuje Podzimní military. V jeho rámci proběhne Oblastní mistrovství ve všestrannosti pony, Oblastní mistrovství dětí na velkých koních a všestrannost Z, L, CNC*, dle zájmu i CNC**.

Příbuzné články:

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…